Liga konferencija kao uteha.

Neće Partizan igrati Ligu Evrope, crno-beli su ispali iz kvalifikacija za drugo po snazi evropsko takmičenje, ali to nije kraj evropskog puta za tim iz Humske.

Crno-bele očekuje završna, 4. runda kvalifikacija za Ligu konferencija, a u plej-ofu će imati, bar na papiru, nešto lakši zadatak.

Žreb je hteo da Partizan igra protiv boljeg iz duela Levskog iz Sofije i Hamrun Spartansa sa Malte, a kako je prvi meč okončan rezultatom 1:0 za Levski, činilo se da će Bugari na svom terenu bez previše problema „overiti“ plasman dalje.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, dok je u drugom Metju Đulamijer 12 minuta pre kraja doneo vođstvo ekipi sa Malte.

Ipak, Levski je u prvom minutu sudijske nadoknade stigao do pogotka kojim je bilo očekivano da će doneti prolaz preko Cunamija, ali je samo minut kasnije Rajan Kamenzuli šokirao domaće i odveo utakmicu u produžetke.

Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pobednika su rešili penali, a tamo su se bolje snašli Maltežani koji su pogodili četiri šuta sa bele tačke, dok su fudbaleri Levskog samo jednom bili precizni, i to u prvoj seriji, pa je Hamrun napravio jedan od najvećih uspeha u klupskoj istoriji.

Prvi duel je na programu 18. avgusta a domaćin je Partizan, dok je revanš zakazan za sedam dana kasnije na Malti.

Ovaj tim sa Malte je poslednji put u Evropi igrao pre tačno tri decenije, a interesantno je da su dosad samo jednom uspeli da prođu prvu rundu kvalifikacija, i to u sezoni 1984/85.

Ove godine su na putu ka plej-ofu redom izbacivali jermenski Alaškert (4:2), zatim Velež iz Mostara (2:0), i na kraju Levski nakon pobede u gostima vredne produžetaka i penala.

Liga konferencija, 3. kolo kvalifikacija, revanš mečevi (u zagradi rezultati prvih utakmica)

Kizližar- APOEL 0:0 (0:1)

Tobol – Zrinjski 1:1 (0:1)

Rakov – Spartak Trnava 1:0 (2:0)

Bazel – Brondbi 2:1, 3:1 penalima (0:1)

Kluž – Šahtjor Soligorsk 1:0 (0:0)

Djurgarden – Sepsi 3:1 (3:1)

Hapoel Ber Ševa – Lugano 3:1 (2:0)

Konjaspor – Vaduc 2:4 (1:1)