Fudbaleri Vojvodine i Partizana odigrali su derbi 2. kola Superlige u Novom Sadu, na stadionu "Karađorđe", a junak meča je Birbas Natho, koji je bio strelac za 2:0 i maksimalan učinak Partizana.

Vojvodina je u prvom kolu uzela bod Crvenoj zvezdi na Marakani, a želela je da priredi iznenađenje i crno-belima, koji su uspešno otvorili sezonu.

Partizan je prvo sa 4:0 nadigrao Proleter, pa Dunajsku Stredu sa 1:0 u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Imala je i Voša trijumfalan start u ovom takmičenju, pao je Panevežis na gostovanju, takođe sa 1:0, ali nije mogla da parira timu Aleksandra Stanojevića, rano je primila gol, već u 4. minutu je Natho najavio trijumf.

U 58. minutu je potvrdio pobedu i Partizan je sa gol razlikom 6:0 zauzeo sam vrh tabele.

Inače, Partizanov rival Dunajska Streda, doživeo je debakl sa 4:1 ovog vikenda.

Vojvodina čeka Litvance u četvrtak u 20.00, Partizan gostuje Slovacima istog dana u 20.45.

Vladimir Stojković oprostiće se od kluba, došao je na ovaj meč, ali će biti u ulozi gledaoca, jer ide u Al Feihu.

Vojvodina Partizan

TOK MEČA, Vojvodina – Partizan 0:2

93. minut – Kraj meča!

79. minut – Vojvodina je u nokdaunu, ne može da parira crno-belima, bliži su gosti trećem pogotku.

Usput, Jovića je zamenio Pavlović.

70. minut – Sa tribine su se opet začule uvrede na račun Aleksandra Vučića, Natho je ispraćen ovacijama zbog golova, na terenu je Pantić.

58. minut – Opet je strelac Natho, vodi Partizan uz novi savršeni šut Izraelca.

45. minut – „Uprava napolje„, transparent je koji su navijači Vojvodine razvili zbog revolta potezom uprave, koja je najavila igranje na stadionu Partizana u Evropi.

U samoj pauzi, nije bilo još izmena, čuvaju ih Đorđević i Stanojević.

40. minut – Mini nalet Vojvodine nije doneo ništa klubu, probao je Nemanja Čović u skoku da parira, faulirao je nekadašnjeg saigrača Saničanina.

30. minut – Veljko Simić je u centru pažnje u Vojvodini, ali mu ne uspeva da ugrozi odbranu ili uposli Mrkaića. Vujačić je dobio nekoliko duela.

22. minut – Partizan je i dalje dominantniji, ofanzivniji, jednom je Rikardu izblokiran šut, tražio je penal, ali nije bilo ni VAR reakcije.

15. minut – Nastavio je opsadu Partizan, bez konkretnije šanse doduše.

Jednom je Zdjelar oprobao šut, dok je Vojvodina bila nedorečena u završnom pasu, jednom je delovalo da će doći do opasnog centaršuta na peterac, ali su vazdušni duel dobili štoperi gostiju.

4. minut – Rano je poveo Partizan, vredela je opsada gola posle karambola i mnogo odbitaka. Lopta je na kraju došla na nogu Nathu, koji je sa 15 metara poslao u rašlje neodbranjivo.

Vojvodina – Partizan 0:2

(Natho 4, 58)

Vojvodina: N. Simić – Cucin, Kovačević, Stevanović, Devetak – Topić, Busnić (od 65. Maksimović) – V. Simić (od 77. Kabić), Čović, Novevski (od 46. Bastajić) – Mrkaić (od 59. Zukić)

Partizan: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Holender, Natho (od 62. Pantić), Jović (od 73. Pavlović) – Rikardo (od 61. Milovanović)