Fudbaleri Partizana savladali su Mladost sa 2:0 (2:0) u 10. kolu Superlige Srbije, a sva dešavanja sa ovog susreta mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

Uvertira u meč bila je burna reakcija Aleksandra Stanojevića nakon što je odložen meč Zvezde i Voždovca, a kasnije istog dana je Suma plakao uživo i okrivio trenera da mu ne dozvoljava da igra.

Partizan je počeo susret kako su navijači mogli samo da sanjaju. Prvi korner na susretu, Obradović je sjajno izveo prekid, a još bolje je reagovao Rikardo Gomeš koji je nastavio sjajnu golgetersku seriju. Prebacio je loptu na drugu stativu i tako savladao golmana Kostića. Bio je to 10. gol Rikarda u prvenstvu i tako je samo uvećao prednost na prvom mestu najboljih strelaca.

Ipak, Partizan nije stao, a na momente je dodavao gas. Naredio je ofanzivu Stanojević još jednom pred kraj prvog dela igre, pa je Obradović nakon asistencije upisao i gol. Najbolje se snašao nakon jednog kornera i tako doneo prednost od 2:0.

Usledile su dve izmene Partizana na poluvremenu, a prve minute nakon povratka upisao je Nemanja Miletić koji je zamenio Vujačića.

„Parni valjak“ je dosta pao nakon 60. minuta, kao da igrači nisu imali snage nakon napornih mesec dana i borbe na dva fronta.

Partizan je ovom pobedom stigao do 25 bodova u domaćem prvenstvu i sada ima pet bodova više od Crvene zvezde, ali i utakmicu više.

Mladost – Partizan 0:2 (Rikardo 3, Obradović 38)

Stadion: Stadion Mladosti. Sudija: Aleksandar Živković.

Mladost: Kostić, Milošević, Hrkač, Mićević, Cvetković, Leković, Baha, Jovanović, Selenić, Perović, Obradović.

Partizan: Stevanović, Živković, Ostojić, Vujačić (od 46. Miletić), Obradović, Zdjelar, Jojić, Terzić (od 46. Jović) , Natho, Menig, Rikardo.

Superliga Srbije, 10. kolo:

Radnički 1923 – Novi Pazar 2:1 (2:1)

(Filipović 13, Mirić 23 – Aganspahić 8)

Napredak – Čukarički 1:2 (0:1)

(Marjanović 58 – Lukić 12, Jovanović 70)

Vojvodina – Kolubara 2:1 (1:0)

(Đuranović ag 14, V. Simić 52 – Andrić 90+1)

Drugo poluvreme: Mladost – Partizan 0:2 (Rikardo 3, Obradović 38)

90′ Kraj meča

83′ Poništen gol Partizana

Postigao je Jović pogodak nakon odbijene lopte, ali je gol poništen zbog ofsajda Rikarda. Na kratko se diskutovalo da li će sudija gledati VAR, ali mu je iz sobe potvrđeno da je Rikardo bio u ofsajdu.

79′ Najbolja šansa za Mladost

Lučanci umalo da umanje prednost crno-belih. Probao je Mićović nakon centaršuta Cvetkovića, ali je Stevanović sjajnom paradom uspeo da odbije tu loptu u korner.

FK Partizan

72′ Izmena u Mladosti

Umesto Hrkača je u igru ušao Katanić.

69′ Kako je malo falilo

Pokušao je Natho iskosa sa leve strane, a lopta je prošla tik pored same stative. Ostalo je 2:0 za Partizan.

64′ Kakva šansa za Mladost

Baha je dotrčao iz drugog plana i silovito šutirao, ali je Stevanović uspeo paradom da spreči tu loptu da završi u mreži. Uspeo je Stevanović da izvuče loptu koja je išla tek ispod prečke.

57′ Promašuje Menig

Kvinsi Menig igra sve bolje u dresu crno-belih. Debitovao je u evropskim takmičenjima golom protiv Anortozisa, a samo je bolji završni udarac nedostajao da i protiv Mladosti postane strelac.

49′ Partizan preti iz prekida

Pokušao je Miletić da pogodi glavom iz slobodnog udarca, ali je lopta izašla u korner.

46′ Dve izmene u sastavu Partizana

Stanojević je odlučio da Jović zameni Terzića, te da Vujačić ustupi mesto Miletiću.

Prvo poluvreme: Mladost – Partizan 0:2 (Rikardo 2, Obradović 38)

45+2′ Kraj prvog poluvremena

Partizan je mirnom igrom stigao do 2:0, a Mladost gotovo da nije ni prišla do gola Popovića. Crno-beli su bili rešeni da prekinu niz od tri meča bez pobede u Lučanima, a želeli su da posao odrade već u prvom delu igre.

FK Partizan

38′ GOOOL! Vodi Partizan 2:0

Obradović se snašao posle kornera i odbrane golmana i ćušnuo je loptu u mrežu sa nekoliko metara.

34′ Pokušao je i Jojić

Sa distance i preko gola, stiče se utisak da je vezista Partizana mogao i bolje da šutira. Mladost za sada izgleda flegmatično.

30′ Oslobodila se Mladost

Nakon minuta inicijative crno-belih uspela je Mladost da dođe do šanse. Ipak, udarac Lekovića je izblokiran.

FK Partizan

27′ Malo je falilo da Partizan dođe do novog gola

Ubacio je Jojić oštru loptu u kazneni prostor, a ni Menig, ni Rikardo nisu uspeli da samo dotaknu tu loptu i sprovedu je u mrežu domaćina. Partizan je u tim momentima apsolutno dominirao i držao sve konce igre u svojim rukama.

20′ Rikardo je promašio strašnu šansu!

Natho je centrirao sa desne strane, odakle je koji minut ranije centrirao i Živković. Izraelac je to uradio bolje, Gomeš se izborio za prostor, pucao glavom i Kostić je fantastično odbranio.

15′ Kraći prekid zbog duela

Mladost je mogla u napad, ali je fauliran Ostojić u jakom duelu, a igračima je kraće ukazivana pomoć.

11′ Pao je ritam igre

Nakon početne inicijative Partizana, potpuno je pao ritam igre. Uglavnom se igra na sredini terena, a sve je više kraćih prekida. Mladost je tek nakon 10 minuta igre prvi put imala loptu u nogama duže vreme.

6′ Partizan ređa šanse

„Parni valjak“ ne staje, ipak Menig nije uspeo da realizuje jedankontranapad. Crno-beli igrali su visoki presing, kao da su želeli što pre da završe posao.

FK Partizan

2′ GOOL! Partizanov početak iz snova

Crno-beli su na sjajan način otvorili utakmicu u Lučanima. Nakon kornera je Rikardo Gomeš sjajno reagovao i pogodio dalji ugao gola Kostića za 1:0.