Crvena zvezda vs Partizan Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Ubedljiva pobeda.

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana 4:0 u prvoj pripremnoj utakmici na Kipru.

Partizan je pre odlaska na pripreme uspeo da obezbedi prvo mesto na tabeli sa bodom više u odnosu na Crvenu zvezdu, sa skorom od 15 pobeda i po dva remija i poraza.

Crno-beli su protiv Mladosti došli do prednosti golom Gajasa Zahida već u četvrtom minutu nakon odlične akcije.

Samed Baždar je nedugo zatim duplirao prednost Partizana. Istrčali su crno-beli kontru, Ksander Severina je prošao po strani i centrirao, a Baždar je zatresao mrežu Lučanaca. Isti igrač je rešio da obeleži ovu proveru, pa je u 40. minutu uvećao prednost crno-belih na 3:0.

Konačan rezultat postigao je Mihajlo Petrović sjajnim golom na početku drugog dela utakmice.

Partizan je od samog početka imao inicijativu. Crno-beli došlu su do rane prednosti, koju su kasnije samo uvećavali. Mladost je u retkim situacijama uspevala da nešto konkretno uradi.

Najbolju priliku imala je sa penela, ali je Stevanović odbranio jedanaesterac. Bila je ovo dobra predstava crno-belih.

Partizan – Mladost 4:0 (3:0)

(Zahid 4, Baždar 28, 40, Petrović 48)

Partizan: Stevanović, Stojković, Antić, Marković, De Medina, Stjepanović, Natho, Zahid, Severina, Trifunović, Baždar

U drugom poluvremenu igrali su: Krunić, Filipović, Šehović, Roganović, Saničanin, Šćekić, Mirčetić, Petrović, Kalulu, Jevremović, D. Jovanović.

Mladost: Stamenković, Varjačić, Andrić, Žunić, Leković, Udovičić, Pejović, Pereira, Bojić, Veličković, Jakuba.

U drugom poluvremenu igrali su: Samčović, Pribaković, Joksimović, Divac, Ćirković, Tumbasević, Filip Žunić, Frajdej, Sremčević, Ćirić, Radivojević