Odlučio je sjajan potez.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u drugoj pripremnoj utakmici u kiparskom Pafosu ekipu Zalaegeršega sa 1:0. (ZTE).

Jedini gol na utakmici postigao je glavom Jovan Šljivić u 24. minutu, nakon što je mladi bek Viktor Radojević sjajno centrirao.

Šljivić je u 38. minutu mogao i do drugog gola, ali je pogodio stativu. U 63. minutu, posle kornera, štoper Zvezde Nemanja Milunović nije iskoristio odličnu šansu da duplira vođstvo šampiona Srbije.

Poslednju šansu za izjednačenje Zalaegeršeg je imao u 77. minutu, ali je Špoljarić pogodio stativu.

Šansu na ovom meču dobili su svi fudbaleri crveno-belih, te je trener Vladan Milojević nekoliko puta mešao karte protiv Mađara.

Izabranici trenera Vladana Milojevića savladali su u prvoj proveri drugoligaša sa Kipra Hloraku sa 3:2.

Posle ovog meča igraće crveno-beli protiv Spartaka iz Subotice (24. januar) i lučanske Mladosti (28. januar).

Generalna proba je zakazana za 1. februar, dok će ime rivala biti naknadno objavljeno.

Crvena zvezda – Zalaegeršeg 1:0

(Šljivić 24)

Crvena zvezda: Popović – Nikolić, Dragović, Spajić, Radojević – Mijailović, Kanga, Šljivić, Mitrović, – Olajinka, Ndiaje;

Zalaegeršeg: Senko, Evangelu, Varkonji, Čoka, Kovač, Zendrej, Stanković, Kis, Medgješ, Krozet, Mance;

BONUS VIDEO Svašta se ovde dešavalo, ali… Gol je!