Fudbaleri Arsenala ubedljivo su trijumfovali protiv Noriča 4:0 u 32. kolu Premijer lige.

Londonski klub je na krilima Obamejanga rutinski savladao goste i stigao do 11 prvenstvene pobede.

Napadač Arsenala u 33. minutu je iskoristio lošu reakciju Tima Krula, koji je napravio kardinalnu grešku prilikom presinga rivala i poklonio gol rivalu.

Četiri minuta kasnije Obamejang je povratnom loptom uposlio Džaku koji je sigurnim udarcem udvostručio vođstvo.

Movi poklon gosti su upriličili u 66. minutu Obamejangu, a golgeter londonskog tima umeo je da naplati vrlo lošu reakciju štopera Noriča.

Tačku na susret stavio je Soareš prvencem u 81. minutu. Fudbaler Arsenala je odlično dočekao odbijenu loptu posle kornera i sa ivice šesnaesterca matirao golmana Noriča.

Istovremeno, Njukasl je slavio u gostima Bornmutu (4:1), dok je Everton bio bolji od Lestera (2:1).