Fudbaleri Novog Pazara pobedili su Javor iz Ivanjice sa 1:0 u 33. kolu Superlige, odnosno trećem kolu plej-auta.

Istog dana su svoj meč igrali i Spartak iz Subotice i Železničar iz Pančeva nerešenim rezultatom 1:1.

Jedini gol za Novi Pazar postigao je Nikola Srećković u 60. minutu susreta, koji je obeležio i nemili incident kada je u glavu pogođen Nemanja Miletić, nekadašnji igrač Partizana.

Samo sedam minuta nakon što je Srećković postavio konačan rezultat udarcem sa leve strane iskosa. Nikoli je lopta stigla u noge posle odbitka i šuta saigrača, a on je uz malo sreće pogodio mrežu protivnika.

Novom Pazaru je ta pobeda značila utvrđenje na devetom mestu tabele zbog čega Pazarci ne moraju preterano da brinu hoće li opstati.

S druge strane, Javor sa 32 boda zauzima 14. mesto i strahuje jer ga ova pozicija vodi u doigravanje za opstanak u Superligi.

Kada je reč o meču Železničara i Spartaka, Subotičani su poveli u 33. minutu golom Andreja Todoroskog, dok je Evgen Pavlov izjednačio u 90. minutu.

U nadoknadi je crveni karton dobio Vojo Ubiparip, pa je domači tim u Subotici završio meč s igračem manje. Spartak sada zauzima 11. mesto sa 39 bodova, dok je Železničar na 15. mestu, jednom od dva koja direktno vode u Prvu ligu Srbije sa 29 bodova.