Lokomotiva iz Moskve savladala je CSKA 2:1 u derbiju Premijer lige Rusije i tako stigla na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Izabranici Marka Nikolića poveli su iz jedanaesterca koji je u 33. minutu izveo Mirančuk. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Divejeva nad Ederom.

U 71. minutu Vlašić je spretno reagovao u petercu rivala i odbijenu loptu prosledio u gol Lokomotive za izjednačenje.

Konačni rezultat postavio je Mirančuk iz novog penala, koji je načinio Nababkin igranjem rukom, pa je Nikolićev tim golom u prvom minutu sudijske nadoknade .

Lokomotiva je pobedom prekinula niz od četiri remija pa kolo pre kraja ima 54 boda, pet više od Krasnodara koji ima i utakmicu manje, te Moskovljane deli samo bod od plasmana u Ligu šampiona.