Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj objasnio je kakvo je stanje sa Aleksandrom Jovanovićem, golmanom crno-belih.

Jovanović se povredio u prvom poluvremenu utakmice 30. kola Superlige sa Čukaričkim na Banovom brdu, gde je Partizan poražen sa 3:2.

Aleksandar se u prvom minutu sudario sa Đorđem Ivanovićem i od tada do 39. minuta kada ga je zamenio Miloš Krunić, još jedanput je zvao lekara u 15. minutu da mu masira mišić noge.

Bilo je jasno da postoji određeni problem, o kom je posle meča pričao Duljaj i nije dao ohrabrujući nagoveštaj.

„Ne znam, bilo je teško čim je tražio izmenu. Da li je imao kontakt sa protivnikom, nije mogao da izdrži, tražio je izmenu, pa smo ga izveli da se ne pogorša“, rekao je trener Partizana za Arenu, a kasnije pojasnio da je golman „dobio udarac u mišić zbog zakasnelo sviranog ofsajda, ali da Ivanović nije imao nameru da ga povredi“.

Jovanović je u poslednje vreme bio jedan od najboljih igrača svog tima, a upravo on je svojim potezima rešio meč u Kupu protiv Voždovca tako što je odbranio tri penala „zmajevima“.

Partizan narednog vikenda, 20. aprila od 18 časova igra protiv Crvene zvezde u 173. večitom derbiju, pa pred taj susret crno-beli opravdano strepe za svog prvog čuvara mreže.

BONUS VIDEO: Leverkuzen – Verder, golovi i proslava