Remi u prestonici titule.

Nemanja Matić postigao je gol kojim je Roma došla do boda na utakmici protiv Salernitane pred svojim navijačima 2:2 u 36. kolu Serije A.

Gosti su poveli već u 12. minutu golom Antonia Kandreve. Rodžer Ibanjez zatresao je mrežu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je pogodak poništen zbog igranja rukom. Stepen El Šaravi je doneo egal u 47. minutu. Ubrzo su gosti ponovo poveli, tačnije u 54. minutu a strelac gola bio je Bulaj Dia. Potom, na scenu stupa Matić koji je ušao u igru na samom startu drugog poluvremena, i postiže gol vredan boda. Ovo je Matićev drugi gol u sezoni.

Ekipa trenera Žozea Murinja sada je na šestom mestu sa 60 bodova i još uvek ima šanse za Ligu šampiona. Za to joj je potrebno barem četvrto mesto, koje sada drži Milan sa 64 boda. Do kraja sezone ostala su još dva kola a Rome će najpre gostovati Fjorentini, a potom će dočekati Speciju.

Salernitana je 15. bez opasnosti od ispadanja iz lige, ali i bez šansi za Evropu.