Novi poraz ekipe sa Banovog brda.

Fudbaleri Napretka savladali su Čukarički rezultatom 1:0 u zaostalom meču 8. kola Superlige Srbije.

Gol odluke na stadion Mladost u Kruševcu postigao je Lazar Zličić u 38. minutu na asistenciju Dušana Stojiljkovića. U 89. minutu rezervista Čukaričkog Mihajlo Cvetković je imao veliku šansu da izjednači, ali je odlično reagovao golman domaće ekipe Vladimir Bajić i skrenuo loptu u korner.

Utakmica je odigrana u veoma teškim uslovima, na terenu natopljenom vodom od obilnih kiša koje su prethodnih dana padale u Kruševcu. Čukaričkom je ovo treći prvenstveni poraz u nizu, dok je Napretku ovo bila druga vezana pobeda, a treća u nizu računajući i Kup Srbije.

Obe ekipe sam imaju po 17 bodova, ali je Čukarički deveti, a Napredak 11. zbog gol razlike.

U narednom kolu Napredak u nedelju gostuje u Pančevu protiv Železničara, dok će Čukarički istog dana gostovati niškom Radničkom.