Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Leče sa 2:1, u meču 29. kola italijanske Serije A, dok je Milan ostao bez pobede protiv Empolija.

Strelci za Napoli bili su Đovani Di Lorenco u 18. i Antonio Galo autogol u 64. minutu. Gol za Leče je postigao Federiko Di Frančesko u 52. minutu.

Napoli je na prvom mestu sa 74 boda, 19 više i utakmicom više od drugoplasiranog Lacija. Leče je na 16. poziciji sa 27 bodova.

U narednom kolu Napoli će dočekati Veronu, dok će Leče ugostiti Sampdoriju.

Fudbaleri Milana i Empolija odigrali su u petak uveče u Milanu nerešeno 0:0, u meču 29. kola italijanske Serije A.

Milan je imao šansu da postigne pogodak u nekoliko navrata, ali je VAR tehnologija dvaput intervenisala.

Zbog toga je VAR frustrirao „rosonere“, najpre da bi poništio penal, a onda i gol Olivijea Žirua u poslednjim minutima susreta.

Uz to, Alesandro Florenci je okrznuo okvir gola, pa crveno-crni nisu uspeli da ponove uspeh iz prethodnog meča kada su pobedili Napoli sa 4:0.

Milan je na trećem mestu sa 52 poena, a Empoli je na 14. poziciji sa 32 boda. U narednom kolu Milano će gostovati Bolonji, dok će Empoli gostovati Kremonezeu.

Istog dana odigran je i meč Intera i Salernitane, gde Romelu Lukaku nije uspeo da pogodi zicer, pa su Kandreva i Gosens svojim golovima postavili konačnih 1:1.

Serija A, 29. kolo:

Salernitana – Inter 1:1 (0:1)

(Kandreva 90 – Gosens 6)

Leče – Napoli 1:2 (0:1)

(Di Frančesko 52 – Di Lorenco 18, Galo 64 ag)

20.45 Lacio – Juventus

BONUS VIDEO: Neverovatna greška golmana Borusije, primljen gol sa pola mogao bi da košta titule