Kakav je to bio spektakl za domaće navijače

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Austriju sa 1:0 na startu Evropskog prvenstva.

Bio je to duel polufinalistkinja prethodnog Prvenstva Evrope igranog 2017. u Holandiji.

Meč je odigran na „Old Trafordu“ uz rekordnu posećenost za Prvenstvo Evrope. Na stadionu Mančester junajteda bio je čak 68.871 gledalac.

Odlučujući pogodak na meču postigla je Bet Mid u 16. minutu utakmice, nakon što je primila loptu na grudi i spretno zatresla mrežu.

Engleskinje su tokom cele utakmice bile bolji rival, ali je Austrija u drugom poluvremenu mogla do gola. Ipak, golmanka Mančester junajteda Meri Earp je to sprečila i osigurala slavlje svom timu i domaćim navijačima.

U narednom kolu 11. jula Engleska dočekuje Norvešku, dok Austrija igra sa Severnom Irskom.

Titulu prvakinja Evrope brane Holanđanke, dok je najtrofejnija selekcija Nemačke sa osam osvojenih kontinentalnih titula.