Utakmice drugog kola Premijer lige, uvodna dva meča donela su neverovatnih 14 golova. Everton je savladao VBA rezultatom 5:2 (2:1), dok je Lids bio bolji od Fulama 4:3 (2:1).

Napadač „kolibara“ Aleksandar Mitrović našao se na terenu od prvog minuta i postigao je dva gola za tim iz Londona, koji je „položio oružje“ posle žestoke borbe.

Za razlilku od prvog kola protiv Arsenala kada je ušao s klupe u 63. minutu, Mitrogol je ovoga puta bio u startnoj postavi i pokazao je da bi ovo mogla da bude njegova sezona u najjačem rangu engleskog fudbalskog takmičenja.

Prvi strelac minule sezone u Čempionšipu je prvi pogodak postigao iz penala u 34. minutu, dok je drugi put zatresao mrežu u 67. minutu na asistenciju Tetea.

Fantastičan meč između dva povratnika u Premijer ligu, a isto je bilo i na „Gudison parku“ gde je domaćin slavio protiv Vest Bromvič Albion s ubedljivih 5:2, s igračem više.

Takođe, isključen je i hrvatski stručnjak Slaven Bilić, koji vodi VBA, dok bivši kapiten Srbije Branislav Ivanović nije bio u protokolu.