Fudbaleri Spartaka pobedili su na svom terenu ekipu Bačke sa 1:0, u utakmici 21. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Nikola Furtula u 40. minutu.

Klub iz Subotice je peti na tabeli sa 37 bodova, dok je Bačka pretposlednja sa 14 osvojenih bodova.

Četiri boda manje od Spartaka posle današnjeg meča ima Proleter koji je na svom terenu remizirao sa Zlatiborom 2:2.

Domaći tim je poveo u četvrtom minutu golom Bojana Kovačeviča, Stefan Vukić je izjednačio samo pet minuta kasnije, a novo vođstvo Proleteru doneo je Viktor Živojinović u 32. minutu.

Konačnih 2:2 postavio je Vasilije Janjić u 43. minutu.

Zlatibor, koji je meč završio sa igračem manje pošto je Nemanja Krstić dobio dva žuta kartona, nalazi se na 18. poziciji na tabeli sa 17 bodova.

Napredak i Javor odigrali su nerešeno 1:1. Javor je poveo autogolom Miloša Ostojića u 11. minutu, a izjednačenje i bod Napretku doneo je Marko Bačanin u 77. minutu.

Javor je 13. na tabeli sa 25 bodova, dok je Napredak na 16. poziciji sa šest bodova manje.

Na meču TSC-a i Rada nije bilo golova. TSC je sedmi tim Super lige sa 31 bodom, dok je Rad na 15. mestu sa 20 bodova.