Fudbaleri Mančester sitija savladali su Šefild junajted na svom terenu, dok je derbi začelja između Vest Broma i Fulama završen bez pobednika.

Siti je zadržao prvo mesto na tabeli nakon što je upisao osmu uzastopnu pobedu u ligi, a meč protiv Šefilda rešio je Gabrijel Žezus u devetom minutu utakmice.

Ekipa Pepa Gvardiole ne samo da je u velikom naletu, već i na prethodnih ligaških susreta nije primila nijedan gol.

Minimalnu pobedu upisao je i Kristal Palas koji je golom Ezea pobedio Vulverhempton sa 1:0.

Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za domaći tim koji je upisao prvi trijumf nakon pet mečeva bez pobede u svim takmičenjima.

U startnoj postavi se posle dužeg vremena u Premijer ligi našao i Aleksandar Mitrović.

Srpski reprezentativac asistirao je Bobiju Ridu za vođstvo Fulama na gostovanju Vest Bromu, ali je domaći tim uspeo da preokrene u nastavku pre nego što je Ivan Kavaleiro postavio konačnih 2:2 u derbiju začelja.