Napadač Crvene zvezde Milan Pavkov još jednom se ispostavio kao junak svoje ekipe jer je u trećem minutu nadoknade dao gol za 2:2 protiv Milana.

Zvezda i Milan odigrali su nerešeno 2:2 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope na stadionu „Rajko Mitić“.

Crveno-beli su dva puta gubili i isto toliko puta stizali. Gol Pavkova bio je utoliko veći što je bio sa igračem manje zbog isključenja Milana Rodića iz 77. minuta.

Pavkov je pogodio mrežu „rosonera“ iz kornera koji je sa desne strane izveo Filipo Falko. Obojica su bili ušli u igru kao rezervisti.

Strelac poslednjeg gola za Zvezdu ušao je umesto Dijega Falčinelija u 81. minutu, a Falko umesto El Fardu Bena u 61.

Ispostavilo se da je posle isključenja Rodića uvođenje Pavkova bilo pun pogodak trenera Dejana Stankovića, a Milan je posle utakmice sa Liverpulom, pre dve godine u Ligi šampiona, još jednom postigao gol u važnom meču.

Revanš između Zvezde i Milana je za nedelju dana u Milanu.