Fudbaleri Barselone pobedili su Alaves sa 5:1 u utakmici 23. kola Primere u meču koji su obeležili mladi Fransisko Trinkao i Leo Mesi.

Ekipa Ronalda Kumana povela je posle 29 minuta i kombinacije tinejdžera.

Osamnaestogodišnji Moriba asistirao je Trinkau, a mladi Portugalac postigao drugi gol u Primeri ove sezone.

Katalonci su na poluvreme otišli sa dva gola razlike nakon pogotka Lea Mesija u nadoknadi vremena, a Alaves je uspeo da smanji rezultat preko Luisa Riohe u 57. minutu.

Barselona je dodala gas u poslednjih 15 minuta.

Mesi je asistirao Trinkau u 74. minutu za treći gol Barse, da bi samo pet minuta kasnije na dodavanje Grizmana povisio na 4:1.

Grizman je u 80. minutu upisao novu asistenciju, a konačan rezultat postavio je Firpo.

Barselona se probila na drugo mesto gde ima 46 bodova, koliko i Real Madrid, ali bolju gol razliku od „kraljevskog kluba“.

Na tabeli vodi Atletiko Madrid sa 54 boda.