Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester siti u meču 11. kola engleske Premijer lige sa 1:0.

Tim Pepa Gvardiola napravio je još jedan kiks, a ekipa Jirgena Klopa skok na osmo mesto tabele.

Jedan gol, isključenje Jirgena Klopa i skoro 30 šuteva na obe strane obeležili su okršaj dva velikana engleskog fudbala.

Osam udaraca je išlo u okvir gola, ali je samo jedan završio iza leđa nekog od golmana.

Manje sreće je imao momak između stativa Mančester sitija, Ederson, kada je Mohamed Salah bio precizan.

Igrao se 76. minut kada je Egipćanin neverovatno dobro ukrotio loptu koju je sa svog gola ispucao Alison Beker.

U dva poteza je okrenuo oko svoje ose defanzivca Sitija, Žoaa Kansela i izašao sam ispred Edersona koji nije mogao da uradi ništa.

Za Siti je prethodno poništen pogodak Fila Fodena zbog prekršaja, dok je nakon toga menadžer „redsa“ Jirgen Klop dobio isključenje od Entonija Tejlora.

Liverpul je tako poslednjih desetak minuta zajedno s nadoknadom igrao bez šefa stručnog štaba, što nije uticalo na njegov rezultat.

Siti sada ima 23 boda na drugom mestu Premijer lige, dok je Liverpul osmi sa 13 osvojenih bodova.