Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički 3:2, u derbiju 15. kola Superlige Srbije na stadionu u Humskoj.

Čukarički je doživeo prvi poraz u prvenstvu posle osam pobeda i remija, još od 27. avgusta, dok je tim Gordana Petrića nastavio da ređa trijumfe i sakuplja bodove.

U Humskoj smo videli dva različita poluvremena. Prvo je bilo izrazito tvrdo do 37. minuta, a od tada se sve promenilo.

Obe ekipe su spustile gard, igrale sa mnogo više dinamike, brzine i energije, pa nisu izostali ni golovi i šanse.

Partizan i Čukarički su pokazali da su trenutno uz Crvenu zvezdu dve ekipe u najboljoj formi u ligi.

Prvo poluvreme Partizana i Čukaričkog bilo je krajnje nesadržajno u prvih pola sata.

Kvinsi Menig je lansirao loptu „ka Marakani“, Urošević je bio raspoložen za igru i centrirao je dobro u nekoliko navrata, a Kristijan Belić je posle 15 minuta već tražio penal.

Lako je pao u duelu sa rivalom u šesnaestercu Čukaričkog i Milan Stefanović mu je samo pokazao da se pridigne.

Fuseni Dijabate se našao u šansi posle dvadesetak minuta kada je njegov udarac iskosa izblokiran, a Čukarički je bio „u bunkeru“.

Videlo se da „brđani“ traže svoju šansu iz kontri, koje nisu donosile mnogo toga, pa udaraca gotovo da nije ni bilo.

Andrija Pavlović je na isteku pola časa igre dobio sa levog boka upotrebljiv centaršut, primio je loptu i pucao preko gola.

Patrik Andrade se ubrzo nakon toga našao na travi posle jakog starta i duela sa Samjuelom Ovusuom.

Posle prekida, Andrade je uspeo da se vrati, a tada kreće znatno žešći tempo na terenu u Humskoj.

Sve je krenulo udarcem Muhameda Badamosija iz kaznenog prostora, kada je lopta pogodila Svetozara Markovića u ruku.

Isprva je Stefanović pokazao da nema ništa od penala, a onda je dobio poziv iz VAR sobe.

Otišao je da pogleda snimak, preinačio odluku i pokazao „na kreč“. Marko Docić je tamo namestio loptu i pogodio za 1:0.

Partizanu su samo dva, tri minuta bila potrebna da izjednači. Slobodan Urošević je posle kornera glavom odigrao ka Kristijanu Beliću koji se sa šest, sedam metara iskosa sjajno snašao.

Uklizao je i u padu šutirao u malu mrežu Nemanje Belića. Golman Čukaričkog je kapitulirao u 41. minutu, a četiri minuta kasnije je uspeo da zaustavi šut Andrije Pavlovića.

Međutim, bio je nemoćan odmah u prva dva minuta nastavka. Tada je Pavlović dobio centaršut Živkovića i glavom je zakucao loptu u mrežu sa desetak metara.

Čukarički je osam minuta kasnije imao šansu da izjednači, kada je Badamosi dobio loptu u prostor, a onda laganim udarcem probao da samo proturi loptu pored golmana Partizana.

Popović je veoma dobro reagovao, zakačio je loptu, tek toliko da njegov saigrač otkloni opasnost sa gol-linije.

Usledile su još dve šanse Čukaričkog, a posebno je opasna bio promašen šut 27-godišnjeg Đorđa Ivanovića.

Lopta mu je sletela na glavu na sedam, osam metara, šutirao je neometan i poslao je preko gola „lastom“.

Rikardo Gomeš, koji je kao rezervista na poluvremenu dobio šansu umesto Patrika Andradea, nekoliko minuta kasnije je iz okreta pogodio stativu.

Menig je ubrzo gađao preko gola, a drugo poluvreme je bilo totalno drugačije od prvog.

To je pokazao i gol Uroša Drezgića u 75. minutu, kada je Marko Docić idealno pronašao saigrača na petercu.

Ni pet minuta kasnije, odbrana Partizana je napravila katastrofalnu grešku na sredini terena, Ovusu je istrčao sam ispred Aleksandra Popovića i da ga Kristijan Belić nije stigao i uklizavanjem sprečio šut, Čukarički bi imao zicer za totalni preokret.

Umesto toga, Partizan je pokazao da je ove sezone od kada ga je preuzeo Gordan Petrić – neuništiv.

Dobio je prekid i loptu na četrdesetak metara od gola. Natho je namestio loptu, video da odbrana Čukaričkog „spava“ i da je Urošević slobodan.

Pored Ovusua je primio loptu Urošević, zagradio se i u 85. minutu pogodio bliži ugao pod prečku za 3:2 i konačan rezultat.

Gomeš je mogao da overi pobedu u četvrtom minutu nadoknade kada se našao sam ispred golmana gostiju i Belić mu je odbranio, ali time nije promenio ishod utakmice.