Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Kragujevca uz mnogo muke sa 1:0 u 15. kolu Superlige.

Nisu se proslavili beogradski crveno-beli, na koje je, čini se, ostavio utisak bolan poraz od Ferencvaroša od četvrtka.

Tim Miloša Milojevića je jedini gol postigao iz penala, premda valja napomenuti da je tokom meča bio ofanzivniji, konkretniji i bolji tim.

Radnički je igrao na „kartu“ jakih duela, seckanja napada gostujućeg tima na stadionu „Čika Dača“ i to mu se isplaćivalo sve dok u kaznenom prostoru nije oboren Aleksandar Pešić, a šampion Srbije rešio meč.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko zanimljivih trenutaka, mada Zvezda nije lako uspevala da probije odbrambeni bedem Kragujevčana.

Štaviše, domaćin je na „Čika Dači“ u prvim minutima žešće napadao, pa je Milan Borjan do petog minuta skinuo jedan centaršut, a Radnički je igrao agresvino prvih desetak minuta.

Prekida je bilo od početka, malo kvalitetnog fudbala, a u 23. minutu je lopta opasno prozujala kroz peterac Zvezde.

Da ju je neko od igrača Radničkog zakačio, bilo bi opasno po goste, koji su u 30. minutu zatresli mrežu Radničkog.

Mirko Ivanić je skočio i glavom pogodio metu posle centaršuta El Fardu Bena.

Lazar Lukić je proverio VAR snimak i utvrdio da je Ben bio u ofsajdu i poništio je pogodak.

Tek koji minut kasnije Radnički je tražio penal, smatrajući da je Nemanja Milunović napravio faul.

Do kraja prvog dela igre Gelor Kanga je iz slobodnog udarca pogodio stativu gola Radničkog, a po jedan udarac su imali u okvir gola i domaći i gosti.

Drugo poluvreme počelo je šutem Ivanića koji je gađao sa distance, a lopta je otišla u gol-aut.

Aleksandar Pešić je potom glavom gađao pored druge stative, a Nenad Krstičić je na terenu ubrzo zamenio Kangu.

Gabonac je prethodno lukavo ubacio loptu iz slobodnjaka za Bena koji je iz peterca gađao preko gola.

Pored je glavom pucao i Katai, koji je posle nepunih sat vremena igre ušao kao rezervista.

Srbobranac je pogodio i prečku u 64. minutu iz slobodnog udarca kroz sredinu i iz slične pozicije iz koje je pucao Kanga.

Marko Gobeljić je dva, tri minuta kasnije šutirao iskosa sa šest, sedam metara i njegova lopta je otišla u spoljni deo male mreže.

Zvezda je povela sa 1:0 u 75. minutu. U duelu su bili Cvetinović i Pešić, činilo se kao da je igrač Radničkog desnom rukom u predelu vrata i grudnog koša oborio napadača Zvezde i to je Lukić procenio kao penal.

Nije bio daleko, odmah je pokazao rukom, a Katai je realizovao kazneni udarac za crveno-bele.

Zvezda je u završnici ipak morala da strahuje za pobedu jer je Radnički imao zicer za remi. Čolović je centrirao, Maksimović gađao iz peterca preko gola i Radnički je propustio šansu utakmice da uzme bar bod.

Ovako, Zvezda je prva u Superligi sa 35 bodova, drugi je TSC iz Bačke Topole sa 32 boda, dok je kragujevački Radnički na devetom mestu sa 18 bodova.