junajted

Mančester junajted je rutinski savladao Derbi u gostima 3:0 i plasirao se u četvrtfinale FA Kupa.

Izabranici Ole Gunar Solskjera su do vođstva stigli u 33. minutu kad je Luk Šou spretno dočekao odbijenu loptu na ivici šesnaesterca i iz poluvoleja je poslao u mrežu domaćina.

Osam minuta kasnije, Odion Igalo je na sjajan način udvostručio prednost. Nigerijac je na petnaest metara od gola rivala primio loptu, nadmudrio tri čuvara i potom matirao Rusa.

Isti igrač stavio je tačku na susret golom u 70. minutu. „Đavoli su akcijom po desnom boku brzo stigli pred gol rivala, a iako je golman Derbija odbranio prvi udarac Igala, ofanzivac Junajteda je iz popravnog bio precizniji i doneo novu radost gostima.

Mesto u četvrtfinalu su prethodno obezbedili: Lester, Mančester siti, Norić, Šefild junajted, Njukasl, Čelsi i Arsenal.