Mali-Tunis autogol i crveni karton

Zbog gluposti bi mogao da košta svoju zemlju plasmana na Svetsko prvenstvo.

Reprezentacije Malija i Tunisa igraju odlučujuć dvomeč baraža koji će doneti mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru, a igrač domaće selekcije Musa Sisako odigrao je košmarnih nekoliko minuta u prvom susretu.

Pri rezultatu 0:0, Sisako je u 36. nespretno sa ivice kaznenog prostora vratio loptu svom golmanu, ali je to uradio isuviše jako i daleko od njega pa je završila u mreži.

Uhvatio se Sisako za glavu kada je video šta je uradio, a na licu igrača se video očaj.

Očigledno nije mogao da se oporavi od kardinalne greške i četiri minuta kasnije uspeva da dobije crveni karton.

Pobegao mu je u jednom trenutku Džaziri i stuštio se sam ka golu Malija. Sisako je napravo blagi kontakt na ivici šesnaesterca, a Džaziri momentalno pao.

Sudija nije imao dilemu i pokazao je direktan crveni karton jer je Sisako sprečio stopostotnu šansu.

Utisak je da je kazna bila prestroga, ali nije bilo promene odluke pa je Sisako ostavio svoj tim na cedilu nanevši mu pravu katastrofu.

Meč je završen rezultatom 1:0 za Tunis.

Sve detalje pogledajta u videu na početku teksta.