Kockao se Borjan u jednom trenutku

Fudbaleri Kanade izgubili su od Kostarikanaca sa 1:0 i tek im predstoji prilika da overe plasman na Mundijal.

Milan Borjan i dalje čeka mundijalsku vizu, rasplet će biti viđen u preostala dva kola.

Borhes je presudio u 46. minutu prvog poluvremena, a Kanada je imala težak zadatak jer je Kej u 34. minutu dobio žuti karton.

Sa druge strane, prvi pratioci, SAD i Meksiko, remizirali su bez pogodaka.

Prva tri tima idu direktno u Katar, četvrti u internacionalne kvalifikacije.

Kanađani čekaju još Jamajku 27. marta i gostuju Panami četiri dana kasnije.

Borjan je u prvom poluvremenu protiv Kostarike riskantno driblao rivala i malo je nedostajalo da ga to košta gola. Posle finti, hteo je da ispuca loptu, pogodio je Kontrerasa, ali se lopta odbila tik uz stativu, malo je nedostajalo da završi u mreži.

U drugom poluvremenu, iskupio se kada je skinuo jedan zicer, gol je primio posle prekida.

Ipak, Kanađanima je presudio i igrač manje, naivno je Kej naseo na jednu provokaciju i nepotrebno je dobio drugi žuti.