Fudbaleri Čelsija savladali su Atletiko Madrid rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Utakmica je odigrana na Nacionalnom stadionu u Bukureštu, a gol odluke postigao je Olivije Žiru.

Francuski napadač je posle akcije u 71. minutu i duela Mejsona Maunta i Marija Ermosa dobio loptu na tacni u šesnaestrcu Atletika i onda prelepim udarcem makazicama savladao Jana Oblaka za konačnih 1:0.

Fudbaleri Atletika su reklamirali ofsajd, ali je sudija Feliks Brih nakon konsultacije sa VAR prostorijom priznao pogodak.

Sjajan potez Žirua spasio je do tada ne naročito zanimljivu utakmicu u kojoj nijedan tim nije imao izglednih gol šansi.

Igralo se tvrdo, a Atletiko je najbolju priliku imao u prvom poluvremenu kada je Luis Suarez ušao u kazneni prostor sa desne strane i poslao loptu na drugu stativu gde je kasnio Anhel Korea.

Revanš meč na programu je 17. marta u Londonu.