Ivan Ilić; Foto: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Intera savladali su Veronu u meču 2. kola Serije A sa 3:1, a jedini gol za domaćina postigao je Ivan Ilić, reprezentativni vezista Srbije.

Ilić je u 15. minutu iskoristio veliku grešku Samira Handanovića na golu Intera, koji je pokušao da uposli Marsela Brozovića, ali je pas bio nešto slabiji, hrvatski internacionalac je izgubio loptu, a Ilić je „krađu“ sjajnom egzekucijom pretvorio u 1:0.

Tu prednost su sačuvali do kraja prvih 45 minuta igre, nakon čega je usledio potop.

Lautaro Martinez je posle samo dva minuta igre u drugom delu doneo poravnanje, da bi Hoakin Korea sa dva gola u zaršnici meča, u 83. i četvrtom minutu sudijske nadoknade, doneo tri boda „neroazurima“.

Pored Ilića, koji je odigrao čitav meč, na terenu je celih 90 minuta bio još jedan bivši fudbaler Crvene zvezde, Darko Lazović. Aleksandar Kolarov je duel odgledao sa klupe za rezervne igrače.