Srpski napadač Luka Jović proradio je odmah čim je sleteo u Ajntraht iz Frankfurta i na povratničkom debiju dao je dva gola!

Njegov tim, gde do kraja sezone igra kao pozajmljen igrač Real Madrida, pobedio je Šalke sa 3:1 u meču 16. kola Bundeslige.

Jović je ušao kao zamena za Erika Durma u 62. minutu i gotovo odmah se upisao u strelce posle asistencije Filipa Kostića.

I dok je za godinu i po dana u Realu postigao samo dva gola, u dresu Ajntrahta mu je svega deset minuta bilo potrebno za prvi, a tek oko pola sata za dva.

Stambuli je pogrešio na svojoj polovini, Obite Evan N’Dika je povukao kontru i pronašao Kostića na levom krilu. Srpski internacionalac je odatle vratio loptu u sredinu.

Tamo je na sedam metara bio zaboravljen Jović koji se namestio i zakucao loptu iz poluvoleja pod prečku gola Šalkea za 2:1.

Prethodno je Andre Silva postigao vodeći gol za Ajntraht na svom stadionu u 28. minutu za 1:0, da bi samo minut kasnije Amerikanac Metju Houp poravnao na 1:1.

Jović je pobedu svog tima overio u prvom minutu sudijske nadoknade. Kostić je opet bio asistent. Prosledio je pas napred po levoj strani, Luka je istrčao i „zalomio“ Ozana Kabaka driblingom udesno.

Kabak je ispao, Jović je ostao gotovo neometan u neposrednoj blizini gola Šalkea i po drugi put je rešio akciju pogotkom za, ispostaviće se konačnih 3:1.

Da podsetimo, Luka Jović je iz Ajntrahta otišao u Real Madrid leta 2019. godine za 60 miliona evra, ali se u prestonici Španije nije najbolje snašao i na 31 utakmici je dao dva gola.