Ubedljivi "redsi".

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju ekipu Lidsa sa 6:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Početak meča nije davao naznaku da bi moglo da se dogodi nešto ovako, pošto za 35 minuta izabranici Jirgena Klopa nisu uspeli da šutnu ka golu rivala.

A onda je na scenu stupio Kodi Gakpo. Lepu akciju svojih saigrača krunisao je laganom egzekucijom u 35. minutu, da bi četiri minuta kasnije Mohamed Salah pogodio za 2:0.

Dva minuta u drugom delu meča bilo je dovoljno da Lids smanji preko Luisa Sinistere, dok je u nastavku Liverpul sa četiri gola stigao do ubedljive pobede.

Prvo je gol postigao Diogo Žota u 52. minutu, a devet minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol Salaha.

Egipatski napadač je svoj drugi gol ipak postigao u 64. minutu, a dvostruki strelac u pobedi svog tima bio je i Žota, koji se ponovo upisao u strelce u 74. minutu.

Konačan rezultat postavio je Darvin Nunjez u 90. minutu.

Liverpul je prekinuo niz od četiri meča bez pobede i sada na osmom mestu ima 47 bodova. Lids posle drugog poraza zaredom zauzima 16. mesto sa 29 bodova.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Notingem Forest, dok Lids gostuje Fulamu.