Fudbaleri Liverpula i u revanšu su savladali nemački Lajpcig rezultatom 2:0 i rutinski obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

„Crveni“ su golovima u drugom poluvremenu kao i u prvom meču slomili Nemce i na taj način ostali u trci za titulu prvaka Evrope.

Za razliku od prethodnih nekoliko meseci, na scenu je stupio Liverpulov golgeterski tandem Salah i Mane koji je za samo tri minuta rešio pitanje pobednika.
Iako se na prvi gol čekalo do 71. minuta, nije falilo uzbuđenja pre toga.

Posle početnog ispitivanja snaga, prvu šansu na meču je promašio Dani Olmo, koji je u 12. minutu slabo šutirao iz izgledne pozicije. Već sedam minuta kasnije odgovorili su domaći kada je sjajan udarac glavom Žote odbranio Gulaši.

Golman Lajpciga je ponovo bio u centru pažnje kada je odbranio stopostotnu šansu Salaha i tako sprečio Liverpul da na poluvreme ode sa prednošću. U Završnici prvog poluvremena dobru priliku propustio je Žota kada je za malo šutirao pored gola.

Drugo poluvreme teklo je mirno sve do 65. minuta kada je Lajpig mogao do prednosti.  Serlot je glavom pogodio prečku, a onda je na scenu stupio tandem Liverpula. Prvo Salah u 71. minutu, a onda i Mane u 74 rešavaju pitanje pobednika i overavaju pasman u četvrtfinale Lige Šampiona.

Revanš meč osmine finala Lige šampiona

Liverpul – Lajpcig 2:0 (0:0, prva utakmica 2:0, ukupno 4:0)

(Salah 70, Mane 74)

Stadion: Puškaš arena, Budimpešta

Bez navijača

Sastavi:

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold, Filips, Kabak, Robertson (od 90′ Cimikas), Vajnaldum (od 82′ Milner), Tijago Alkantara (od 72′ Keite), Fabinjo, Mane (od 90′ Okslejd Čemberlejn), Diogo Žota (od 71′ Oriđi), Salah

Lajpcig: Gulaši, Upamekano, Klosterman, Mukijele, Adams, Nkunku, Sabicer, Kampl (od 46′ Sorlot), Forsberg (od 60′ Klajvert), Olmo (od 72′ Haidara), Poulsen (od 60′ Hvang Hi-Čan)

U drugom meču večeri, fudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su 1:1 protiv Barselone i ukupnim rezultatom 5:2 obezbedili plasman u narednu rundu.

Prethodno, dalje su prošli Porto i Borusija Dortmund.