Lionel Mesi i navijač
Lionel Mesi i navijač; Foto: Tanjug/AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez)

Lionel Mesi je bio apsolutno centralna figura prijateljskog meča Argentine i Jamajke (3:0).

Utakmica je dva puta prekidana i pauzirana zato što su navijači pokušavali da se približe legendarnom Argentincu.

Mesi je ušao u igru tek u 56. minutu, a onda izveo dva trenutka magije za tri minuta. Samo da bi pojasnio svima ko je zapravo glavni.

Prvi prekid susreta se desio u 65. minutu kada je jedan navijač trčao koliko ga noge nose ne bi li napravio selfi sa Mesijem, možda čak i da ga zagrli. Ovaj upad se završio tako što se oko njega pojavilo čak osam redeara, a teren je na kraju napustio pod rukom jednog od njih.

Nisu sjajno reagovali redari ni u drugoj sitiaciji, ovog puta nakon što je Mesi postigao prvi pogodak. Navijač je bez majice dotrčao do Mesija i tražio je od Argentinca da mu se potpiše na leđa.

Dok je Mesi ispunjavao želju navijača, obezbeđenje je mladića bacio na travu, a onda ga je i izbacilo.

Mesi je prvi pogodak postigao nakon dodavanja Đovanija Lo Selsa, kada je potegao sa vrha kaznenog prostora dok se oko njega nalazila gotovo kompletna odbrana Jamajke.

Drugi pogodak je postigao iz slobodnog udarca, šutirao je u bliži golmanov ugao, ali precizno uz samu stativu, pa je odbrana Jamajke još jednom kapitulirala.