Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Inter sa 2:0 u prvom kolu grupe Lige šampiona, dok je Liverpul doživeo poniženje u Napulju (4:1).

Bajern je pokazao da je brži, precizniji i direktniji, dok se Inter gubio negde do tridesetak metara od gola rivala.

Tim Julijana Nagelsmana je od starta delovao spremnije i taktički bolje u odbrani.

Zato se Interu nije davalo mnogo šansi da trči i preti, pa se Edin Džeko tek sporadično mogao zateći u ponekoj polušansi.

„Neroazuri“ su stanje malo popravili u drugom poluvremenu, ali nedovoljno da bi ugrozili nemačkog šampiona.

Liroj Sane je doveo svoj tim u vođstvo u 25. minutu. Dobio je idealan pas iz sredine, pobegao je dvojici defantzivaca.

Iskoristio je „rupu“ da izađe sam ispred Andrea Onane, koji je više puta besno gestikulirao ka svojim saigračima.

I opravdano je to činio, jer je Sane rutinski rešio akciju za 1:0. Do kraja prvog dela igre, Džošua Kimih i Tomas Miler imali su pet udaraca ka okviru gola, nije to bilo opasno, ali je bila opomena.

Gol Sanea je bio kazna, pa je Inter morao da se trgne u nastavku meča. To se desilo samo u ranoj fazi drugog dela igre.

Umesto da domaćin zaigra znatno bolje, Bajern je u minijaturi Kingslija Komana i Liroja Sanea pokazao kakvim kvalitetom raspolaže.

Igrao se 66. minut kada su njih dvojica na prostoru od tek nekoliko metara, razmenili dva dupla pasa, pre nego je Sane probao da pronađe Manea na drugoj stativi.

Pogodio je D’Ambrozija od kog se lopta odbila u mrežu za 2:0. Tri minuta kasnije Mane je šutirao iz dobre situacije nedovoljno dobro.

Inter je najbolju svoju šansu promašio u 83. minutu kada je Korea dobio poklon pred golom Bajerna zbog greške Ernandeza.

Šutirao je pored stative, uhvatio se za glavu i ispustio šansu da svom timu vrati kakvu-takvu nadu u prolaz.

Za to vreme, južno od Milana, u Napulju, Liverpul je doživeo težak poraz od Napolija, od kog je izgubio sa 4:1.

Moglo je da bude i ubedljivije da je Viktor Osimen iskoristio penal iz prvog dela igre. Pjotr Zjelinski je bio dvostruki strelac, a po gol su postigli Andre Zambo Anguisa i Đovani Simeone. Jedini gol za Liverpul postigao je Luis Dijaz.

Barselona je sa 5:1 pregazila Viktoriju Plzenj. Robert Levandovski je upisao het-trik, a Feran Tores i Frank Kesi su dali po jedan gol.

Totenhem je sa 2:0 savladao Marsej pogocima Rišarlisona, dok je Briž golom Sile pobedio Bajer Leverkuzen.

Atletiko Madrid i Porto su odigrali verovatno najzanimljiviji meč večeri, pošto su sva tri gola u toj utakmici postignuta u nadoknadi.

Atletiko je slavio sa 2:1, a poveo je pogotkom Ermosa u 91. minutu. Izjednačio je Uribe u šestom minutu nadoknade s penala, dok je Grizman rešio meč u 11. minutu nadoknade u korist španskog kluba.

Inter – Bajern Minhen 0:2 (0:1)

(Sane 25, D’Ambrozio 66 ag)

Stadion: Đuzepe Meaca, Milan; Sudija: Klemon Turpan

Inter: Onana – D’Ambrozio, Škrinjar, Bastoni, Damfris, Mhitarijan, Brozović, Čalhanolu, Gosens, Džeko, Martinez;

Bajern: Nojer – Dejvis, Ernandez, De Liht, Pavar, Zabicer, Kimih, Koman, Miler, Sane, Mane;

Kada je reč o ostalim mečevima, rezultate sa njih možete pogledati u posebnom boksu ispod.