Ajaks je savladao Bešiktaš rezultatom 2:0 u okviru drugog kola Lige šampiona u grupi C. Strelci za domaći tim su bili Bergois u 17. minut i Ale u 43. minutu.

Ajaks je dominantnom partijom došao do druge pobede u Ligi šampiona i pravo je čudo da ekipa Dušana Tadića nije ubedljivije slavila.

Tadić je od starta meča bio raspoložen za igru i svojim potezima je uništavao odbranu turskog tima. Nekoliko puta je odlično proigravao napadače, da bi posle pravog slaloma u 17. minutu upisao aistenciju kada je kao na tacni uposlio Bergoisa.

Nastavio je Ajaska sa brojnim napadim, Gravenberh je nekoliko puta loše regaova, a ni Sebastijan Ale nije bio na nivou partije iz Lisabona kada je Sportingu dao četiri gola.

Ipak, u samoj završnici prvog dela, Entoni je poslao loptu na prvu stativu na liniju peterca, a Ale je sa igračem na leđima uspeo da pošalje loptu u bliži ugao.

Nije domaći tim odustao od ofanzive ni u nastavku. Ponovo je Tadić spajao napadače sa golom, ali su oni bili neprecizni.

Ale je promašio zicer sa peterca a ni ostali se nisu previše istakli.

Nastavio je holandski tim da stvara šanse i napada, ali mreža Nešiktaša se više nije zatresla.

Ajaks posle dva gola ima maksimalnih šest bodova i sledi im dva meča protiv Borusije Dormund, dok je Bešiktaš bez osovjenog boda.

Ajaks – Bešiktaš 2:0 (0:0)

Strelci: Bergois 17′, Ale 43

Stadion: Johan Krojf Arena Sudija: Benoa Bastijen

Ajaks: Pasver, Blind, Martinez, Timber, Mazraui, Gravenberh, Bergois (od 71. Klasen) , Alvarez, Tadić, Ale, Antoni (od 71. Nerez)

Bešiktaš: Destanoglu, Meraš, Sakala, Serdar, Rosie, Souza, Jilmaz (od 46. Tore), Bozdogan,  Učan (od 46. Ozjakup), Karaman, Batšuai

Grupa C

Ajaks – Bešiktaš 2:0 (2:0)

(Bergois 17, Ale 43)

Borusija Dortmund – Sporting 20.45

U drugom mčeu nije bilo golova. Videli smo mnogo uzbuđenja, prilika i sjajnih intervencija, ali na kraju se mreže nisu zatresle.

Inter i Šahtjor posle ovog meča imaju po jedan bod, a još uvek nisu uspeli da postignu nijedan gol u Ligi šampiona.

Šahtjor – Inter 0:0 (0:0)

Stadion: Olimpijski stadion. Sudija: Ištvan Kovač

Šahtjor: Pjatov, Ismaili, Matvijenko, Marlon, Dodo, Stepanenko, Solomon, Patrik, Majkon, Pedrinjo, Traore

Inter: Handanović, Bastoni, De Fraj, Škrinijar, Dimarko, Vesino, Brozoić, Barela, Damfriz, Martinez, Džeko

Grupa D

Šahtjor – Inter 0:0

Real Madrid – Šerif 20.45

Sva dešavanja pratite uživo u blogu Nova.rs.

KRAJ! Rutinska pobeda Ajaksa, bez golova u Ukrajini

Ajaks je došao do druge pobede koja je mogla da bude ubedljivija. U drugom meču nije bilo golova.

84′ Umalo gol Neresa

Nezgodan udarac napadča Ajaksa, lopta je malo prešla preko ruke Destanoglua, ali je srećom završila u korneru, a ne u golu.

82′ Lukav pokušaj Tadić

Odličan dribling Mazrauija na ivici šesnaesterca je doneo faul Ajaksu iskosa sa desne strane. Pokušao je Tadić lukavo, ali je izblokiran njegov udarac.

69′ Novi promašaj Alea

Ponovo je Tadić kao na tacni uposlio Alea, ali je napadač promašio novi zicer i zakinuo našeg reprezentativca za novu aistenciju.

62′ Poništen gol Bešiktaša

Lopta iza leđa odbrane je zamalo bila kobna za Ajaks. Karaman je stigao do nje i zatresao mrežu, ali je sudija procenio da je pre toga rukom faulirao štopera domaćih pa ga je poništio.

53’Novi pokušaj Batšaija

Odlično je loptu primio Batšuaina ivici šesnaesterca i onda šutirao visoko iznad gola.

Skriniar spasao gol Intera

51′ Dva pokušaja Ajaksa

Ale jetukao glavom, ali je golman bio siguran, da bi u nastavku akcije pokušao Mazraui.

46′ Nastavljene su utakmice, Ajaks ide po ubedljivu pobedu

Počela su druga poluvremena u Amsterdamu i Kijevu.

Poluvreme – Moćni Ajaks, nula u Ukrajini

Ajaks je u potpunosti razbio Bešiktaš i gosti treba da budu presrćeni što nisu prošli i gore. U Ukrajini za sada nema golova.

Drugi gol Ajaksa

43′ Gooool! Ale ne staje, peti gol u Ligi šampiona

Uputio je Entoni centaršut sa desne strane, a Ale se sjajno snašao jer je sa igračem na leđima uspeo kolenom da ubaci loptu u mrežu. Velika forma napadača Ajaksa.

39′ Au, kakav promašaj Tadića

Poslee nekoliko dodavanja koja su njegovi saigrači propustili da pretvore u gol, Tadić se našao u velikoj šansi. Ale je ubacio loptu na peterac, Tadić uklizao na nju, ali je umesto u prazan gol, šutirao pored njega.

Gol Bergoisa i prodor Tadića

23′ Nova majstorija Tadića, u poslednjem trenutku izblokiran

Sjajno je srpski reprezentativac driblingom izbacio dva igrača, i našao se u sjajnoj poziciji, ali su uspeli da izblokiraju.

17′ Gooool! Asisencija Tadića za Bergoisa

Nekoliko je puta Tadić proigravao svoje saigrače, a sada se konačno isplatilo. Uposlio je Bergoisa koji je bio neumoljiv i Ajaks vodi sa 1:0.

12′ Dve šanse za Ajaks

Prvo je Gravenberh bio u dobroj šansi, ali je nespretno šutirao, a ubrzo je Entoni majstorskim udarcem umalo  zatresao mrežu. Pršti na sve strane.

10′ Sreća za Ajaks, Bešiktaš pogodio stativu

Krenuo je tim iz Istanbula u napad i nekako iznenada došao u šansu. Lopta je stigla do Batšuaija koji je iskosa sa desne strane šutirao po zemlji, ali je lopta pogodila stativu. Zamalo veliki šok za navijače domaćih.

5′ Tadić raspoložen na početku meča

Srpski as je već dva puta lepo probio po levoj strani i driblinzima izbacivao rivale, ali njegove lopte nisu stizale do saigrača. Deluje da je pitanje trenutka kada će Tadić napraviti neku majstoriju.

1′ Počeli su susreti u Holandiji i Ukrajini

Dva duela koja obećavaju efikasan fudbal. Ajaks je odmah pokušao preko Gravenberha, ali je golman bio na mestu.