Fudbalske reprezentacije Španije i Nemačke ostvarile su pobede u mečevima trećeg kola u A Ligi nacija u okviru Grupe 4. Španci su kod kuće pobedili Švajcarsku sa 1:0, dok su Nemci slavili kao gosti u Ukrajini, 2:1.

Španija je na stadionu „Alfredi di Stefano“ u Madridu imali dosta muke sa čvrstim Švajcarcima, ali su na kraju stigli do drugog trijumfa u grupi i sada vode sa ukupno sedam bodova.

Švajcarci su prvi pripretili i to u 12. minutu, Loris Benito je šutirao, ali je golman David de Hea sjajno odbranio i sačuvao svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije jedini gol na meču – greška golmana Švajcarske u dodavanju, Mikel Merino je došao do lopte, dodao je do Mikela Ojarzabala i njemu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Imao je i novi igrač Mančester sitija, Feran Tores, šansu u 28. minutu kada je loptu zahvatio glavom, ali Jan Zomer je ovog puta bio siguran.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika pa je „furija“ upisala nove bodove.

U Kijevu, Ukrajina je poražena od Nemačke.

Matijas Ginter je u 20. minutu bio na pravom mestu, na liniji peterca odakleje gurnuo loptu u mrežu Ukrajine za 0:1.

Početničku grešku golmana Ukrajine Georgija Bušana u 49. minutu, kada je ispustio loptu posle centaršuta, Leon Gorecka je pretvorio u 0:2, da bi Ukrajina smanjila na 1:2 u 77. minutu.

Strelac iz jedanaesterca bio je Ruslan Malinovski.