Ekipa Viljareala je uspela da se plasira u finale Lige Evrope nakon što je u revanšu odigrala 0:0 sa Arsenalom i sačuvala prednost iz prvog meča od 2:1.

Gosti su u meču bez previše uzbuđenja, uspeli da sačuvaju mrežu i ostvare najveći uspeh u svojoj istoriji u evropskim takmičenjima, a protivnik u finalu će im biti Mančester junajted.

Iako je Arsenal bio tim koji je jurio zaostatak, bolje su meč otvorili gosti iz Španije.

Već u trećem minutu je Čukuveze dobro šutirao i naterao Lena da se pomuči i paradom spreči prednost Viljareala.

Nije bilo mnogo prilika, a tempo je više odgovarao gostujućem timu, koji je iz jedne situacije došao do slobodnog udarca sa oko 20 metara. Pareho je prebacio živi zid, ali je lopta prešla tik iznad gola.

Arsenal je delova nemoćno do sredine prvog dela, kada je Obamejang posle jedne gužve nakon kornera spoljnim delom noge lepo šutirao, ali je stativa spasila „žutu podmornicu“.

Do kraja poluvremena videli smo po jedan solidan pokušaj na obe strane, ali nije bilo pravih prilika.

Arsenal je krenuo na sve ili ništa u nastavku utakmice i u prvih pet minuta imao dve šanse.

Prvo je Pepe, nakon sjajne lopte Tirnija, šutirao iskosa sa leve strane sa desetak metara, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Samo nekoliko minuta kasnije, posle jednog centaršuta sa desne strane, Ruli je loše izbacio loptu koja je pala na nogu Smit-Rovu, a on lukavim udarcem u suprotan ugao, za par santimetara promašio okvir gola i još jedna dobra šansa je otišla u nepovrat.

Kao da je to probudilo i goste koji su preko Morena ubrzo ušli u priliku, ali je igrač Viljareala slabo šutorao sa oko 15 metara i Leno je uspeo da sačuva mrežu.

Usledio je miran period u nastavku meča, a sledeći ozbiljan pokušaj imao je Holding 19 minuta pre kraja kada je posle skraćenog kornera šutirao glavom preko gola.

Još jednom je šutirao na sličan način štoper Arsenala samo dva minuta kasnije, ali je ponovo bio zamalo neprecizan.

Krenuo je Arsenal da vrši pritisak, išle su lopte u kazneni prostor, ali nije bilo prave šanse za domaće.

Viljareal je do kraja utakmice uspeo da sačuva mrežu i da se po prvi put plasira u finale nekog evropskog takmičenja.

Arsenal – Viljareal 0:0 (1:2 prvi meč)

Stadion: Emirejts-   Gledalaca: Bez gledalaca.   Sudija: Slavko Vinčić.

Arsenal: Leno – Tirni (od 80. Vilijan), Mari, Holding – Saka, Parti, Smit-Rov, Belerin (od 90+1 minutaNketiah) – Edegor (od 65. minuta Martineli), Obamejang (od 79. minuta Lakazet), Pepe

Viljareal: Ruli – Gaspar, Albiol, Tores, Pedraca (od 90+1 minuta Pedraca)- Pareho, Kokelan,Trigeros – Moreno, Alkaser, Čukuveze (od 29. minuta Pino (od 90+1 minuta Gomes))

Roma – Mančester junajted 3:2 (2:6 prvi meč)

Stadion: Olimpiko.  Gledalaca: Bez gledalaca.  Sudija: Feliks Brih.

Strelci: Džeko u 57. minutu i Kristante u 60. i Teles (ag)u 84. minutu za Romu, Kavani u 39. i 69 minutu za Mančester junajted.

Roma: Mirante – Peres (od 69. minutu Santon), Ibanjes, Smoling (od 30. minuta Darbo), Karsdrop – Mansini, Kristante – Miktarijan, Pelgrini, Pedro (od 76. minuta Zalevski) – Džeko (od 76. minuta Majoral)

Mančester junajted: De Hea – Van Bisaka (od 46. minutu Viljams) , Baji, Megvajer, Šo(od 46. minuta Teles) – Van de Bek, Fred, Grinvud, Fernande (od 84. minuta Mata), Pogba (od 64. Matić) – Kavani (od 68. minuta Rašford)

Sve detalje pratite uživo na blogu Nova.rs.

Kraj

Viljareal i Mančester junajted su u finalu Lige Evrope.

90′ Pokušaj Kokelana, ali samo korner

Dobro je gađao Francuz, ali je udarac izblokiran

84′ Roma ponovo vodi

Zalevski donosi novu prednost Romi, ali domaćima treba još tri gola za produžetke.  On je primio loptu u šesnastercu i pucao ka golu. Lopta je pogodila nekoga i promenila smer, tako da Da Hea to nije mogao da odbrani.

79′ Arsenal nema sreće, ponovo stativa Obamejanga

Sjajno je Beljerin centrirao dsa desne strane, Obamejang je neverovatno skočio, ali je udarac sa nekoliko metara ponovo pogodio stativu.

73′ Novi udarac Holdinga

Ponovo je štoper domaćih šutirao glavom posle kornera i loptaje proletela pored stative.

71′ Dobar pokušaj Holdinga

Imao je Arsenal slobodan udarac blizu korner zastavice, a posle centaršuta je odlično pokušao Holding, ali zamalo preko gola.

69′ Kavani ponovo, Manlester sprečava eventualna iznenađenja

Bruno Fernandes je odlično centrirao, a Kavani  lagano glavom ubacio u praznu mrežu.

67′ Pao tempo u Londonu

Pokušava Arsenal da nešto napravi, ali nemaju ideju kao do gola Viljareala. Arteta je napravio izmenu, uveo Martinelija umesto Edegora.

60′ Ludilo u Rimu, Roma vodi!

Kristante  je pokupio dodavanje i bez oklevanja šutirao. Lopta je završila sa unutrašnje strane leve stative. Roma se nada čudu.

57′ Džeko vraća tračak nade Romi

Edin Džeko je pratio loptu i zabio glavom iz blizine u praznu mrežu.

53′ Prilika za Morena, Leno ponovo spašava

Dobio je loptu najbolji igrač Viljareala, Đerar Moreno i sa oko 25 metara iz odlične pozicije šutorao, ali udarac je bio slab i Leno je uspeo da zaustavi pokušaj Španaca.

50′ Nova šansa za Arsenal

Loše je intervenisao Ruli, lopta je došla do Smit-Rova koji je lukavo gađao suprotan ugao, ali zamalo preko gola.

47′ Šansa za Pepea

Odlična lopta Tirnija, Pepe je prihvata iskosa sa leve strane i odlično šutira pored Albiola, ali je zamalo udarac otišao pored gola.

46′ Krenula su druga poluvremena

Još 45 minuta do odluke ko će u finale Lige Evrope.

Kraj prvih poluvremena

Nema golova u Londonu, što odgovara ekipi iz Španije, pa će Arsenal morati da napadne u nastavku. Sa druge strane, Kavani je  golom u Rimu, potvrdio ono što je svima bilo jasno – Junajted je nadomak finala.

45′ Tri minuta nadoknade u Londonu

Nema novih uzbuđenja, Viljareal kontroliše meč i deluje da su mnogo bliži borbi za trofej.

39′ Vodi Junajted u Rimu

Ako je neko i sumnjao u prolaz dalje, Mančester je rešio sve dileme. Fred je pokazao odličan pregled igre i poslao je loptu koju sjajno primio Edinson Kavani  i mirno je zakucao u gol iz blizine.

38′ Dobar pokušaj Albiola

Šutirao je štoper Viljareala posle kornera, ali je Pepe uspeo da izblokira nezgodan udarac.

37′ Zamalo veliki kiks gostiju

Dobio je Obamejang loptu iskosa sa leve strane u uglu kaznenog prostora i šutorao ka golu. Slab udarac koji je išao pravo u golmana, umalo je postao noćna mora jer je Ruli, na kratko ispustio loptu, ali je uspeo da je vrati.

32′ Opasan pokušaj Viljareala

Oduzeo je Gaspar loptu odbrani Arsenala, i sa desne strane ušao u kazneni prostor gde je pokušao da iznenadi Lena, ali je Nemac bio skoncentrisan.

26′ Stativa Arsenala

Odlična šansa za domaće posle kornera. Prvo je posle udarca Edegora, odbrana izbacila loptu, a na nju je natrčao Obamejang i spoljnom šutora, ali je stativa spasila gol Rulija.

21′ Viljareal ponovo blizu gola

20′ Prečka Mančestera

Kavani je imao sjajnu priliku, lobovao je Mirantea, ali je pogodio gornji deo prečke.

Pareho je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara od gola. Prebacio je živi zid, a lopta je prošla tik iznad prečke.

16′ Nema uzbuđenja u Londonu

Viljareal igra agresivnije, Arsenal na terenu deluje kao tim koji brani rezultat, a ne da juri zaostatak od jednog gola.

7′ Pritisak Rome, dobar pokušaj Pelegrinija

Roma je svesna da mora da pritisne od početka i to i čini. Pelegrini je šutirao sa 18 metara, ali je bio neprecizan.

4′ Odličan pokušaj Vilajreala

Sjajan šut Čukuvezea, koji paradom zaustavlja Leno i sprečava šok za Arsenal na samom početku.

1′ Počeli su susreti