Poznato ko je blizu plej-ofa.

Odigrane su prve utakmice 3. kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope, a četiri tima su napravila veliki korak ka mestu u drugom po snazi takmičenju na starom kontinetu, kada je fudbal u pitanju.

Fudbaleri Fenerbahčea su na svom terenu odigrali sjajan meč i sa 3:0 „preskočili“ Slovačko, pa će u revanšu za sedam dana imati zadatak da sačuvaju stečeno vođstvo.

Isti rezultat zabeležili su i igrači Malmea protiv Didelanža, a pobedu je „zasladio“ Veljko Birmančević golom u 85. minutu susreta.

Dobru uvertiru pred revanš napravilu su i Helsinki, odnosno Cirih. Finci su na gostovanju u Sloveniji savladali Maribor sa 2:0, pa je potrebno da na svom terenu sačuvaju tu prednost kako bi došli do prilike da se plasiraju u Ligu Evrope, a isto je uspelo i Cirihu na gostovanju Linfoldu u Severnoj Irskoj, te će u Švajcarskoj braniti dva gola viška.

Olimpijakos je u samoj završnici meča izvukao remi sa Slovanom, te će grčki gigant morati da prolaz dalje traži na teškom gostovanju u Slovačkoj, dok je poslednja utakmica između Šamroka iz Republike Irske i makedonskog Škupija pripala Ircima, koji su u Dablinu slavili sa 3:1 uz gol Garija O’Nila u sedmom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Revanš utakmice su na programu za sedam dana.