Fenomenalna utakmica.

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su protiv Lila sa 4:3 na svom terenu u ludoj utakmici derbija kola Lige 1.

Već u 11. minutu Parižane je doveo u prednost Kilijan Mbape na asistenciju Nejmara koji je potom duplirao prednost PSŽ šest minuta kasnije. Lil je uspeo da smanji rezultat u prvom delu utakmice preko Bafoda Diakite.

Problemi za PSŽ počeli su povredom Nejmara koji je morao da izađe iz igre u 51. minutu i to na nosilima. Gosti se nisu predavali i uspeli su čak i da dođu do potpunog preokreta. U 58. minutu je sa penala bio strelac Džonatan Dejvid, a potom i Džonatan Bamba na asistenciju Andrea Gomeša 11 minuta kasnije.

Tim Kristofea Galtijea, koji je u sezoni 2020/21. osvojio šampionsku titulu upravo sa Lilom, pokazao je karakter i došao do pobede zahvaljujući majstorijama Kilijana Mbapea u 87. i Lionela Mesija iz slobodnog udarca u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

PSŽ učvrstio se na prvoj poziciji sa osam bodova i jednom utakmicom više od Olimpika iz Marseja.

PSŽ – Lil 3:3 (2:1)

(Mbape 11, 87 Nejmar 17 , Mesi 90+5 – Diakite 24, Dejvid 58. penal, Bamba 69)

15.00 Brest – Monako

15.00 Lorijen – Ajačio

15.00 Ren – Klermon

15.00 Troa – Monpelje

17.05 Lens – Nant

20.45 Tuluz – Marselj

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa