Fudbaleri Lidsa pobedili su Mančester siti kao gosti sa 2:1, u utakmici 31. kola Premijer lige i tako priredili veliko iznenađenje.

Pravi šok na Etihadu viđen je u prvom meču subotnjeg programa i ishod kakav je malo ko očekivao u režiji izabranika Marsela Bjelse.

Istina, Siti kao lider i dalje ima 14 bodova više od gradskog rivala, s tim da Junajted ima i dva meča manje.

Lids je poveo u 42. minutu golom potonjeg junaka Stjuarta Dalasa, ali je već do kraja poluvremena ostao sa igračem manje pošto je kapiten Lijam Kuper dobio crveni karton.

Ni brojčana prednost nije pomogla Sitiju da dođe do preokreta, već samo do izjednačenja, a strelac za 1:1 bio je Feran Tores u 76. minutu.

Veliki trijumf Lidsu doneo je opet Dalas i to pogotkom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:2 na Etihadu. Dva šuta i dva gola, baš onako kako Bjelsini puleni umeju.

Ekipa iz Jorkšira upisala je 14. pobedu u šampionatu i trenutno je deveta na tabeli Premijer lige sa 45 bodova.