Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima ekipu Frajburga rezultatom 3:2 u meču 26. kola Bundeslige.

Golove za Bajer postigli su Florijan Virc u drugom, Adam Hložek u 40. i Patrik Šik u 53. minutu. Strelci za domaći tim bili su Ricu Doan u 10. i Janik Kajtel u 79. minutu.

Bajer je trijumfom protiv Frajburga stigao do 22. pobede u Bundesligi. Klub iz Leverkuzena se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 70 bodova, dok je Bajern iz Minhena drugi sa 60.

Fudbaleri Frajburga su deveti na tabeli nemačkog prvenstva sa 33 boda.

Ekipa iz Leverkuzena će u narednom kolu na svom terenu dočekati Hofenhajm, dok će Frajburg gostovati Borusiji u Menhengladbahu.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su kasnije na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta 3:1.

Ajntraht je poveo golom koji je Mario Gece postigao u 13. minutu, a izjednačio je Karim Adejemi u 33.

Dortmund je vratio prednost u 81. minutu golom Matsa Humelsa, a pobedu je obezbedio Emre Džan pogotkom u trećem minutu nadoknade iz jedanaesterca.

Posle 14. pobede Borusija iz Dortmunda je četvrta na tabeli sa 50 bodova.

Ajntraht je prekinuo niz dobrih rezultata, a posle šestog poraza zauzima šesto mesto na tabeli sa 40 bodova.