Poljski fudbaler Robert Levandovski postigao je svoj peti het-trik u Ligi šampiona i postavio novi rekord u ovom takmičenju.

Napadač Bajern Minhena dao je tri gola Salcburgu u revanšu osmine finala i to već u prvih 45 minuta.

Leva je svoje golove dao od 12. do 23. minuta, što ga je učinilo najbržim strelcem tri pogotka u istoriji elitnog takmičenja.

Računa se da je svoj het-trik kompletirao do 23. minuta, pa je nadmašio prethodni rekord.

Njega je davne 1996. godine postavio Marko Simone koji je dao tri gola do 24. minuta utakmice.

Italijanski napadač je svoj rekord postavio u meču Rozenborga i Milana, gde su „rosoneri“ slavili sa 4:1.

Povrh svega, Poljak je i u sedmoj uzastopnoj sezoni davao najmanje 40 golova čime je definitivno potvrdio status jednog od najboljih napadača u istoriji fudbala.