Fudbaleri Liverpula su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona nakon minimalnog poraza od Intera od 1:0 (0:0) u revanšu osmine finala na svom terenu.

Liverpul je tako nakon pobede od 2:0 u prvom meču od 2:0, ukupnim rezultatom od 2:1 obezbedio mesto među osam najboljih.

Strelac jedinog gola za Inter u revanšu je bio Lautaro Martinez, a ključan momenat meča je bilo isključenje Aleksisa Sančeza samo minut kasnije koje je Inter ostavilo na cedilu.

Igrači Liverpula su čak tri puta pogađali stativu. U prvom poluvremenu je u okvir gola udarac uputio Matip, dok je u nastavku Salah čak dva puta bio kratak.

Iako se očekivao pravi spektakl, nismo previše videli u prvom poluvreme meča na Enfildu. Krenuo je Inter agresivno, pokušao da prebaci loptu blizu Liveprulove mreže, ali osim pokušaja Perišića nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol do,maćih.

Ekipa Jirgena Klopa je uspela da umrtvi tempo i preuzme kontrolu, ali nije bilo pravih uzbuđenja.

Sredinom prvog poluvremena je nastao prekid od pet minuta jer je jednom navijaču na tribinama pozlilo, ali je meč potom nastavljen.

Do kraja prvog poluvremena je domaći tim mogao da dođe i do prednosti.

Matip je odlično šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

U nastavku smo videli mnogo uzbudljiviji meč.

Liverpul je krenuo ofanzivije sa željom da što pre reši pitanje plasmana. Prvo je Salha imao veliku šansu, ali nije bila ovo noć Egipćanina.

Imao je prazan gol, ali je uspeo da pogodi stativu.

Nastavili su domaći sa napadima, a onda je usledio šok. Lautaro Martinez je posle slabije intervencije Matipa poslao projektil i postigao evrogol. I kada se očekivao juriš Intera, usledio je novi preoket.

Sančez je neoprezno startvao i dobio drugi žuti karton. Čileanac je prvo pokupio loptu, ali je otvorenim đonom pokupio i nogu rivala, pa je na kraju isključen.

To je dotuklo Inter koji nije imao snage za pravi napad, dok je domaći tim uspeo da stvori nekoliko prilika.

Ponovo je najbolju šansu imao Salah, ali je pgodio stativu.

U poslednjim trenucima nadoknade, Moga je Inter posle prekida da ozbiljnije zapreti golu rivala, ali nisu uspeli da stvore šansu.

Liverpul će tako igrati u četvrtifnalu, a protivnika će saznati tek posle svih revanša i žreba. Za sada je u četvrtifinale otišao još samo Bajern koji je zu revanšu razbio Salcburg sa 7:1.

Levandovski je postigao tri gola, dva puta je strelac bio Miler, a po jednom Gnabri i Sane. Za goste je počasni pogodak postigao Kjergor.

Liverpul – Inter 0:1 (0:0)

(Lautaro 62)

Stadion: Enfild Roud. Sudija: Antonio Mateu Lahoz

Liverpul: Alison, Aleksander Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson, Džons (od 65. Keita), Fabinjo, Alkantara (od 65. Henderson), Salah, Žota (od 83. Dijaz), Mane

Inter: Handanović, Škrinjar, De Fraj (od 46. Dambrosio), Bastoni, Damfris, Vidal, Brozović, Čalhanoglu (od 84. Vesino), Perišić, Sančez, Lautaro Martinez.

Revanš mečevi osmine finala Lige šampiona

Utorak:

Bajern – Salcburg 7:1 (4:0), prvi meč 1:1

(Levandovski 12,21, 23, Gnabri 31, Miler 54, 83, Sane 85 – Kjergor 70)

Liverpul – Inter 0:1 (0:0), prvi meč 2:0

(Lautaro Martinez 63)

Sreda:

Mančester siti – Sporting 21.00, (5:0)

Real Madrid – PSŽ 21.00, (0:1)

15. mart

Mančester junajted – Atletiko Madrid 21, (1:1)

Ajaks – Benfika 21.00, (2:2)

16. mart

Juventus – Viljareal 21.00, (1:1)

Lil – Čelsi 21.00, (0:2)

Sve detalje možete pratiti uživo na blogu Nova.rs.

KRAAAAJ Liverpul je u četvrtfinalu

Uspeli su domaći da izdrže i da na kraju obezbede plasman u narednu rundu.

90′ Igraće se pet minuta nadoknade

Ofanziva Liverpula, još pet minuta.

KRAJ U MINHENU! Demonstracija sile Bajerna

Bavarci su prvi četvrtfinalisti. Sve je započeo Levandovski, ostali dovršli. Bajern je strašan tim.

87′ Ofanziva Liverpula

Pritiska domaći tim, želi da golom izbegne bilo kakvu neprijatnost. Nema još mnogo vremena.

86′ GOOOOL! Saneeeeee, Bajern gazi – 7:1

Bajern igra do kraja, Bajern ne staje, Bajrn gazi. Sane se upisao u listu strelaca.

83′ GOOOOOL! Kakva akcija, Miler po drugi put – 6:1

Prelepa akcija Bajerna, Miler j po drugi put strelac. Kakva noć Bajerna.

76′ Stativa Salaha, nema sreće Liverpul

Neverovatno. Treći put pogađaju okvir gola domaći. Salaha je ponovo sprečila stativa.

Crveni karton Sančeza

#social-embed_8

Pogledajte evrogol Lautara Martineza

#social-embed_7

70′ Goool! Salcburg uspeva da smanji rezultat – 5:1

Uspevaju gosti da se upišu na semafor. Kjergor je strelac.

64′ Šta je ovo, crveni za Aleksisa

Samo što je inter poveo, Aleksis Sančez je neoprezno startovao i dobio drugi žuti karton.

62′ GOOOOOOOL! Lautaro Martinez evrogol za 0:1

Au kakva bomba Martineza. Spektakularan gol za ludnicu udo kraja.

58′ Šansa za Inter, ovo je bilo blizu

Mogao je Lautaro Martinez da meč uvede u veliku dramu. U jeku dominacije Liverpula, Martinez je posle polukontre dobio loptu na ivici kaznenog i lukavo gađao, ali jebio samo korner.

Ovo je pogodak Milera za veliku prednost

54′ GOOOOOOL! Bajern je nehuman, Miler za 5:0

Nisu stali Bavarci posle pauze, već nastavili sa golgeterskom serijom. Miler je uvećao prednost na 5:0.

51′ Stativa Salaha

Mogao je Liverpul sve da reši, ali Salah nije imao sreće. Kao da se otvara utakmica.

46′ Krenulo je i u Liverpulu.

Jedna izmena u Interu. Dambrozio menja De Fraja.

46′ Krenulo je u Minhenu

Prema očekivanju, Bajern i Salcburg su ranije krenuli drugo poluvreme. Sar je zamenio Sanea u Bajernu, dok su u Salcburgu Pijatkovski i Sučić zamenili Solea i Zajvalda.

45+6 Poluvreme i u Liverpulu

Mogao je domaći tim u poslednjem minutu i do prednosti. Aleksander-Arnold je izveo slobodan udarac, a lopta je prohujala tik pored stative.

45′ poluvreme u Minhenu, nadoknada u Liverpulu

Završeno je prvo poluvreme u kojem je Bajern rešio sve dileme. Liverpul i Inter igraju pet minuta nadoknade zbog prekida.

Istorija Levandovskog

Poljak je večerašnjim het-trikom postao rekorder Lige šampiona. Ovo je najbrži het-trik u istoriji ovog takmičenja. Do sada je rekorder bio Mako Simone.

41′ Lukav pokušaj Intera

Iznenadio je Čalhanoglu neočekivanim udarcem odbranu Liverpula, ali je Alison bio na mestu.

Gol Gnabrija za 4:0

40′ Mirno u Liveprulu

Liverpul ne rizikuje previše i kontroliše rezultat, a Inter ne uspeva da dođe do prave prilike.

Majstorija Levandovskog za 3:0

Ovako je Levandovski realizovao drugi penal

31′ GOOOOOL Bajern je premoćan, Gnabri za 4:0

Nastavili su Bavarci da napadaju, lopta je došla do Gnabrija, a njegov udarac nije uspeo da zaustavi golman Salcburga.

31′ Šansa za  matipa

Mogao je Matip posle prekida da donese prednost Liverpulu i reši dvomeč, ali je prečka spasila Inter.

26′ Prekid u Liverpulu

Jednom navijalču je pozlilo, pa je na kratko meč bio prekinut.

23′ GOOOOOL! Šta radi Levandovski, Bajern vodi sa 3:0

Posle penala, očajno je odreagovala odbrana Salcburga. Miler prosledio jedan dobar pas ka Levandovskom, mladi golman je istrčao i pokupao da očisti loptu, ali je pogodio Levandovskog koji je došao do het-trika.

21′ Levandovski ponovo sa penala, Bajern vodi 2:0

Ponovo je Poljak bio oboren i ponovo je bio neumoljiv. Sve ide ka ubedljivoj pobedi. Gledale su sudije da li je kontakt bio u kaznenom prostoru, ali je VAR presudio da jeste i gostima nije bilo spasa.

Još jedna neverovatna sezona Levandovskog

Poljak je postao prvi igrač u Evropi ove sezone koji je računajući sva takmičenja uspeo da postigne 40 golova. To mu je sedma takva sezona u nizu.

Ovako je Bajern poveo iz penala

12′ GOOOOOOL! Bajern vodi sa 1:0!

Levandovski je preuzeo odgovornost i doveo Bajern do prednosti 1:0.

11′ Penal za Bajern

Oboren je Levandovski u kaznenom prostoru, a Turpan nije imao dilemu i dosudio je penal.

7′ Inter opasniji na početku

Perišić je centrirao, lopta se odbila do Damfrisa koji šutira sa 16 metara, ali pravo u ruke Alisona.

2′ Prva šansa za Bajern

Opasan napad Bajerna, Levandovski je već zapretio. Ne žele ništa da prepuste slučaju u Bajernu, žele što pre da reše pitanje pobednika.