Robert Levandovski je nastavio da igra možda i najbolju sezonu u svojoj karijeri, pošto je sa tri gola doprineo ubedljivoj pobedi Bajerna od 4:0 u utakmici protiv Štutgarta u 26. kolu Bundeslige.

Levandovski je takođe stigao do svog 34. gola u ovojoj sezoni i time izjednačio sopstveni rekord, a imaće još 8 utakmica do kraja sezone da nadmaši i legendarnog Gerda Milera koji je u jednoj sezoni uspeo da postigne 40 golova.

Neverovatni Poljak je postigao drugi uzastopni het-trik na Alijanc areni pošto je prošli put kada su Bavarci bili domaćini tri gola dao i Borusiji Dortmund.

Goleadi je prethodio crveni karton za Alfonsa Dejvisa, ali to nijednog trenutka nije omelo domaćina koji je do kraja prvog poluvremena pregazio Štutgart.

Levandovski je goleadu otvorio u 18. minutu, a prednost je uvećao Gnabri 4 minuta kasnije.

Do kraja prvog poluvremena, Poljak trese mrežu Štutgarta još dva puta, prvo u 23. minutu a zatim i u 69. kad je ispostavilo se postavio končan rezultat.

Bajern je u drugom poluvremenu spustio ritam i do kraja sačuvao prednost.

Ovom pobedom su Bavarci zadržali prvo mesto na tabeli i ponovo pobegli Lajpcigu na 4 boda prednosti.