Fudbaleri Lestera savladali su kao domaćini ekipu Aston Vile sa 4:0 (1:0) u poslednjem meču 29. kola Premijer lige Engleske.

Bila je to sigurna partija izabranika menadžera Brendona Rodžersa kojom su prekinuli niz slabijih rezultata i sa nova tri boda učvrstili se na trećem mestu na tabeli.

Tako su popularne „lisice“ ponovo odmakle najbližem pratiocu, ekipi Čelsija na pet bodova.

Inače, susret na „King pauer“ stadionu obeležili su dvostruki strelci, Harvi Barns i Džejmi Vardi.

Barns je doneo prednost Lesteru pogotkom u 40. minutu da bi je najbolji strelac tima, napadač Džejmi Vardi duplirao u 63. minutu pogotkom iz jedanaesterca.

Vardi je 11 minuta pre kraja još jednom zatresao mrežu da bi Barns svoj drugi gol na meču postigao u 85. minutu utakmice.