Fudbaleri Valensije su zabeležili pobedu na startu šampionata u La Ligi pošto su u gradskom derbiju pobedili ekipu Levantea sa 4:2 (2:2).

Prošle sezone „slepi miševi“ su razočarali, ostali su bez takmičenja u evropskim kupovima i rešili su izgleda da u novoj sezoni krenu drugačije.

Nisu dobro počeli jer je već u prvom minutu Hoze Morales posle slaloma u odbrani domaćina postigao vodeći gol za Levante.

Gabrijel je izjednačio u 12, da bi opet Morales, ovog puta u 36. minutu pogodio za novu prednost Levantea.

Maksi Gomez je u 42. minutu u pravi čas utrčao i pored golmana Levantea pogodio za 2:2.

Meč je rešen u poslednjih 15 minuta, tada je posle dodavanja Denisa Čeriševa, Valjeho pogodio za 3:2.

Isti igrač je u četvrtom minutu nadoknade odlično pratio akciju. Maksi Gomez je pogodio stativu, ali je Valjeho bio tu da odbijenu loptu sprovede u mrežu.

Betis je kao gost ranije odneo bodove protiv Alavesa, strelac jedinog pogotka bio je Teljo u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Valjadolid i Sodijedad su odigrali nerešeno (1:1), kao i Viljareal i povratnik u elitu, ekipa Ueske.