Real Sociedad v Elche CF - La Liga Santander Foto:Ricardo Larreina / Zuma Press / Profimedia

Uveliko je u toku 26. kolo LA lige.

U nedeljnim utakmicama 26. kola španske LA lige, Betis, Viljareal, Real Sosijedad i Hetafe odneli su bodove.

Najpre je, u utakmici od 14 časova, Betis minimalnim rezultatom bio bolji od Majorke. Jedini gol postigao je Borha Inglesijas u 48. minutu, kada mu je asistirao Jusef Sabali. Betis je peti na tabeli sa 45 bodova, dok je Majorka 11. sa 32 boda. U narednom kolu Betis će u goste Atletiko Madridu, dok će Majorka dočekati Osasunu.

Od 16.15 časova igrale su se još dve utakmice. Viljareal je na gostovanju bio bolji od Osasune 3:0. U 14. minutu Samjuel Čukuveze je doneo prednost „žutoj podmornici“, a istom igraču je četiri minuta kasnije poništen drugi gol zbog ofsajda. Tačku na utakmicu stavio je Hoze Luis Morales golovima u 85. i trećem minutu sudijske nadoknade. Viljareal nakon ove pobede ima 41 bod na šestoj poziciji. Osasuna je deveta sa 34 boda.

Real Sosijedad je osvojio tri boda protiv Elčea, zahvaljujući golovima Takefuze Kuba u 48. i Andera Barenečea. Sosijedad je sada na četvrtom mestu na tabeli sa 48 bodova, dok je Elče na začelju sa samo 13 bodova.

Hetafe je na svom terenu odneo pobedu protiv Sevilje, koja je ove sezone u ozbiljnim problemima kada je reč o španskom prvenstvu.

Strelci za Hetafe bili su Munir El Hadadi u 50. minutu, dok je Enes Unal stavio tačku na pitanje pobednika u poslendjim sekundama utakmice.

Za Hetafe su na ovom meču igrala dva Srbina, Nemanja Maksimović je bio na terenu sve do 70. minutu, dok je Stefan Mitrović odigrao ceo meč.

Za Sevilju je od srpskih fudbalera igrao samo Nemanja Gudelj, dok je Marko Dmitrović bio na klupi.