Fudbaleri Hetafea pobedili su u gostima Uesku sa 1:0, u utakmici 19. kola španske La Lige, dok je Betis bio bolji od Selte u sredu uveče.

Pobednički gol je postigao Mauro Arambari u 69. minutu. Hetafe je zabeležio šestu pobedu u šampionatu i sa 23 boda zauzima devetu poziciju, dok je Ueska na poslednjem, 20. mestu sa 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Hetafe će gostovati Atletik Bilbau, dok će Ueska dočekati Viljareal. Iste večeri, Viljareal i Granada odigrali su nerešeno 2:2.

Golove za Viljareal su postigli Ruben Penja u 29. i Moj Gomes iz penala u 65. minutu, dok su strelci za Granadu bili Roberto Soldado u 21. i Kenedi u 75. minutu.

Vezni fudbaler Granade Jan Bris Eteki je u prvom minutu sudijske nadoknade dobio direktan crveni karton, a Pako Alkaser, minut kasnije, nije uspeo da realizuje penal za Viljareal.

U narednom kolu, Viljareal će gostovati Ueski, dok će Granada u goste Osasuni. „Žuta podmornica“ je četvrta na tabeli sa 33 boda, dok je Granada sakupila 28 bodova i zauzima sedmo mesto.

Betis je kao domaćin slavio protiv Selte, a oba gola za domaći sastav postigao je Serhio Kanales, u 25. i 44. minutu, i oba puta asistent je bio Nabil Fekir.

Strelac jedinog gola za Seltu bio je Santi Mina u 15. minutu. Betisu je ovo bila osma pobeda u šampionatu i sa 26 bodova zauzima osmu poziciju na tabeli, dok je Selta 11. sa 23 boda.

U narednom kolu, Betis će gostovati Real Sosijedadu, dok će Selta dočekati Eibar.