Navijači Barselone najverovatnije se ne sećaju ovakve krize o čemu svedoči i tok utakmice protiv Selte u okviru 13. kola Primere - 3:3.

Nije problem ni to što su primili tri gola, već kako je došlo do remija. Naime, Barselona je nakon 45 minuta imala čak tri gola viška, i to pogocima Ansua Fatija u 5. minutu, Serhija Busketsa 13 minuta kasnije, te Memfisa Depaja u 34. minutu.

S obzirom na to, verovatno niko nije očekivao da će u drugom poluvremenu uslediti raspad Blaugrane.

Prvo je Jago Aspas u 52. minutu smanjio na 3:1, potom je Nolito u 74. minutu primakao svoj tim na samo gol minusa, da bi Aspas drugim golom na meču u šestom minutu nadoknade utakmice doneo bod svojoj ekipi.

Barselona je nakon novog razočaravajućeg rezultata deveta na tabeli sa 17 bodova, Selta ima pet manje i nalazi se na 14. mestu.

Katalonce očekuje gradski derbi sa Espanjolom u narednom kolu, dok će Selta na megdan Viljarealu.

Real iz Madrida je u psolednjem meču večeri slavladao Rajo Valjekano sa 2:1.

Madriđani su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu golovima Krosa i Benzeme u 14, odnosno 38. minutu, dok je jedini gol za Valjenako bio delo Falkaa 13 minuta pre kraja.