Fudbalska reprezentacija Kolumbije, Perua
EPA-EFE/Joedson Alves

Luis Dijaz je sada omiljeno lice u Kolumbiji nakon što je golom u 94. minutu doneo reprezentaciji bronzanu medalju na Kopa Ameriku. Peru je pao posle preokreta sa 3:2.

Krilni napadač Porta je u četvrtom minutu sudijske nadoknade video priliku da postane heroj i to učinio. Raspalio je iz sve snage sa 25 metara i spakovao loptu pod prečku golmana Perua.

Bio je to njegov drugi pogodak na susretu jer je već ranije pogodio u 65. minutu, a ukupno četvrti na turniru po čemu je izjednačen sa Lionelom Mesijem. Tim pogotkom je doneo prvo vođstvo Kolumbiji na susretu.

Samo jedan pogodak pao je u prvom poluvremenu, u 45. minutu je Viktor Jotun realizovao brzi kontanapad.

Kolumbija je poravnala na 1:1 sjajnim golom Huana Kvadrada iz prekida. Šutirao je kroz živi zid rivala i pogodio između dvojice fudbalera.

Đanluka Lapadula je pogodio okvir gola u 57. golu, a Kolumbija je to kaznila golom Dijaza za 2:1.

Ipak, samo na trenutak se vratio Peru, pogodio je Lapadula za 2:2 u 82. minutu.

Kolumbija je po drugi put na poslednje tri prvenstva Kopa Amerike završila kao treća, a Peru je 2019. godine osvojio drugo mesto.

Veliko finale između Brazila i Argentine igra se u nedelju od 02.00, a na „Marakani“ će moći da bude popunjeno do 10 odsto kapaciteta.

Brazil je do sada osvojio devet Kopa Amerika, a Argentina će loviti 15. titulu.