Fudbaleri Mančester junajteda doživeli su drugi poraz ove sezone u Premijer ligi, ovog puta od Lestera rezultatom 4:2.

Sve je dobro krenulo po „crvene đavole“ kada je Mejson Grinvud predivnim udarcem savladao Kaspera Šmajhela u 19. minutu.

Ta radost ipak nije dugo trajala, pošto je Tilemans poravnao rezultat, a u ostatku poluvremena nije viđeno više golova.

Utakmica je od prvog minuta bila izuzetno dinamična, što se nastavilo i u drugom delu igre. Sojunču je nakon gužve u šesnaestrecu Junajteda spretno reagovao i doveo „lisice“ u vođstvo.

Viktor Lindelof je u 82. minutu uputio dug i veoma precizan pas, koji je spretno primio Markus Rašford, a onda je bez problema „zakucao“ u mrežu za ponovno poravnanje.

Lester je krenuo sa centra, usledio je prodor po desnoj strani, Ajoze Perez je ubacio loptu u šesnaesterac, a nju je Džejmi Vardi felš udarcem smestio u mrežu golmana De Hee.

Pitanje pobednika rešio je Patson Daka golom u nadoknadi vremena, nakon ponovne gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Junajted je ostao na 14 osvojenih bodova, ali je na poslednje tri ligaške utakmice bez pobede.

Mančester siti je pobedio rezultatom 2:0 ekipu Barnlija. Strelci su bili Bernardo Silva u prvom i Kevin De Brujne u drugom poluvremenu.

Vulverhempton je nakon velikog preokreta pobedio Aston Vilu u veoma uzbudljivoj završnici sa 3:2.

Vila je povela golom Denija Ingsa u 48. minutu, a na 2:0 povećao je vezista Mekgin.

Činilo da će Vila bez problema privesti meč kraju, ali Vulvsi se ipak nisu složili sa tim.

Postigli su dva gola za šest minuta i izjednačili rezultat. Režiseri pogodaka bili su defanzivci Sais i Koudi. Veliku pobedu „vukovima“ doneo je Ruben Neves u petom minutu nadoknade meča.

U preostalim mečevima koju su počeli od 16 sati, Sautempton je na svom terenu pobedio Lids sa 1:0, dok su Norič i Brajton odigrali bez golova.

PREMIJER LIGA, 8. kolo

Votford – Liverpul 0:5 (0:2)

(Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54)

Aston Vila – Vulverhempton 2:2 (0:0)

(Ings 48, Mekgin 69 – Sais 80, Koudi 86)

Lester – Mančester junajted 4:2 (1:1)

(Tilemans 31, Sojundžu 78, Vardi 83, Daka 90+1 – Grinvud 19, Rašford 82)

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

BONUS VIDEO Tucak: Bez pomoći države nema novog Đokovića, Filipovića, Rađe, Modrića