Borusija Dortmund pobedila je Majnc sa 3:1 u osmom kolu Bundeslige, a svoj povratak nakon povrede Erling Holan obeležio je sa dva pogotka.

„Milioneri“ su poveli u trećem minutu preko Marka Rojsa, a i ostatak prvog poluvremena prošao je u znaku njihove ofanzive.

Domaćini su udvostručili prednost u 54. minutu preko Holana, koji je bio precizan sa bele tačke.

Majnc je ipak uspeo da uđe u neizvesnu završnicu, pošto je gol nade postigao Burkardt u 87. minutu.

Sve dileme rešio je Holan, koji je iskoristio asistenciju Belingema i zatresao mrežu golmana Centnera u dubokoj nadoknadi utakmice.

Ajntraht je na domaćem terenu izgubio od Herte od 2:1, a srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta, ali bez značajnog učinka.

Vođstvo gostima doneo je Rihter na samom početku utakmice, dok je drugi postigao Ekelenkamp sredinom drugog poluvremena.

Ajntraht je uspeo da smanji preko Pasijensije, koji je pogodio iz penala, ali do kraja utakmice ekipa iz Frankfurta nije uspela ozbiljnije da zapreti.

Kostićev tim sada se nalazi na 14. mestu na tabeli sa osam osvojenih bodova.

Od ostalih mečeva koji su igrani u istom terminu, Lajpcig je remizirao protiv Frajburga, u duelu novajlija Bohum je bio bolji od Grojter Firta minimalnim rezultatom, dok je Union Berlin savladao Volfsburg rezultatom 2:0.

BUNDESLIGA, 8. kolo

Dortmund – Majnc 3:1 (1:0)

(Rojs 3, Haland pen 54, 90+3 – Burkart 87)

Ajntraht – Herta 1:2 (0:1)

(Pasiensija pen 78 – Rihter 7, Ekelenkamp 63)

Hofenhajm – Keln 5:0 (1:0)

(Bebu 31, 49, Baumgartner 51, Gejger 74, Poš 87)

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer ligemogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

BONUS VIDEO O dizanju Piksija u vazduh, bežanju Sliškovića, čuvanju Deja i „dozvoli za ubijanje“