Ubedljivi "brđani".

Fudbaleri Čukaričkog nastavili su da pružaju sjajne partije, a pobedom nad Spartakom iz Subotice od 2:0 preuzeli su, bar na kratko, od Vojvodine drugo mesto na tabeli, dok su se po broju bodova poravnali sa Crvenom zvezdom.

Od samog početka utakmice Čukarički je pokazao da želi sva tri boda, ali nisu uspeli da zatresu mrežu rivala u prvih 45 minuta. No, samo šest mintua igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno domaćem timu da pokaže razliku u kvalitetu.

No, tome je prethodila jedna opasna situacija pred golom domaćina, kada je Spartak uspeo da zatrese mrežu rivala, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

To kao da je trglo igrače u beloj opremi, pa se u 51. minutu Muhamed Badamosi sjajno izborio za poziciju, dao sebi for glavom, izdržao duel i laganom egzekucijom doneo svom timu prednost od 1:0.

Konačan rezultat postavio je Nemanja Tošič prelepim pogotkom iz slobodnog udarca sedam minuta pre kraja, a da stvar bude još lepša po njega, sa tribina ga je gledao kum Luka Jović.

Takođe, utakmicu je pratio i bivši kapiten Crvene zvezde, Vujadin Savić.

Čukarički je tako stigao do 12. boda i poravnao se sa Zvezdom na čelu tabele, uz utakmicu više od crveno-belih, ali i Vojvodine, koja je treća. Spartak je ostao peti na tabeli sa osam osvojenih bodova.

U šestom kolu Čukarički gostuje Radničkom iz Kragujevca, dok Spartak očekuje duel sa Javorom u Subotici.